Top vision

Blog Top Vision

Ať už hledáte inspiraci pro svůj vlastní rozvoj nebo se zajímáte o možnosti
firemního vzdělávání, sledujte náš blog plný novinek a zajímavostí.

Filtrovat:
Top Vision otevírá online poradnu

Top Vision otevírá online poradnu

Současná doba nás staví do naprosto nečekaných situací a před naprosto nové výzvy. To, co nám doteď fungovalo, už nám odteď fungovat nemusí. To se týká jak profesního, tak osobního života. Každá změna je však katalyzátorem našeho vývoje. Nutí nás na sobě pracovat a posunout se dál. A v tom nám může být nápomocný také koučing a mentoring. 

číst více
Podcast Lead and Learn #21 - Veronika Štroblová

Podcast Lead and Learn #21 - Veronika Štroblová

Dnešním hostem podcastu „Lead and learn“ je Veronika Štroblová, koučka a lektorka společnosti Top Vision. Ve své práci se zaměřuje na různé formy podpory osobnostního rozvoje jako je posilování sebejistoty, zvládání konfliktních situací, práce s emocemi, efektivní komunikace, dovednost čelit sociálnímu tlaku ... v dnešní době velmi aktuální témata. Několik let se věnuje syndromu vyhoření. Mezi jejími klienty byli a jsou vojáci, zdravotníci, manažeři i zaměstnanci všech možných profesí. V posledních letech se nadchla pro umělou inteligenci, o které říká, že může pomáhat lidem porozumět jejich osobnostem.

číst více
Podcast Lead and Learn #20 - Vít Vlnas

Podcast Lead and Learn #20 - Vít Vlnas

Dnešní hostem podcastu „Lead and learn“ je profesor Vít Vlnas. Historik umění, historik, vědec a pedagog. V současné době je vedoucím Ústavu dějin křesťanského umění na Katolické teologické fakultě Univerzity Karlovy v Praze, vedoucí centra humanistických studií Moravského zemského muzea v Brně a dříve působil jako ředitel Sbírky starého umění Národní galerie v Praze, a tu také skoro dva roky řídil. Je také spoluautorem rozsáhlé výstavy v Jízdárně Pražského hradu Comenius 1592 – 1670, s příhodným podtitulem „Doba mezi rozumem a šílenstvím, Jan Ámos Komenský a jeho svět“, která čeká v Jízdárně Pražského hradu na své návštěvníky. O Komenském, o vzdělávání, o šílené době i o poučení z historie si dnes budeme povídat.

číst více
Digitální wellbeing

Digitální wellbeing

Pandemie přispěla k digitalizaci našich životů. Když pracujeme, soustředěně sledujeme displej notebooku, a když nepracujeme, je to stejné. Stále sledujeme displej notebooku. Nakupujeme online, vzděláváme se online, lektorku jógy vidíme online, své přátele vidíme online… Kdy jste byli naposledy offline?

číst více
Jak na podnikové investice?

Jak na podnikové investice?

INVESTICE hrají ve vedení podniku významnou roli a investiční rozhodování patří mezi nejnáročnější a nejsložitější disciplínu podnikového managementu. Úspěšnost, případně neúspěšnost investičních projektů se vždy výrazně projeví na fungování firmy.

číst více
Na co musí myslet mladý leader?

Na co musí myslet mladý leader?

Podle studií je KAŽDÝ DESÁTÝ leader ve své nové roli skvělý hned od prvního dne. Devět z deseti leaderů na sobě musí více pracovat. V čem začínající leadeři selhávají? Většinou se dopouštějí stále stejných chyb. Pojďme se na tyto přešlapy podívat zblízka.

číst více
Podcast Lead and Learn #19 - Denisa Václavíková

Podcast Lead and Learn #19 - Denisa Václavíková

V 19. podcastu Lead and Learn společnosti Top Vision jsme přivítali Denisu Václavíkovou, HR business partnerku RB Hygiene Česká a Slovenská republika. Je to rok, co jsou všichni zaměstnanci RB Group na homeoffice. Jak udržet týmového ducha, nasazení a motivaci zaměstnanců i manažerů, jak správně v onlinu fungovat, jak vzdělávat i jak vybírat a nabírat nové zaměstnance v takové situaci, o tom si dnes s Denisou budeme povídat.

číst více
Asistentky manažerů jsou ty nejlepší manažerky

Asistentky manažerů jsou ty nejlepší manažerky

Pro každého vrcholového manažera je jeho asistentka osobou číslo jedna. Pokud tato spolupráce funguje, asistentka není jen tím, kdo dělá kávu a vyřizuje vzkazy. Dokáže svého šéfa reprezentovat v době jeho nepřítomnosti a je schopna samostatně řešit problémy.

číst více
Podcast Lead and Learn #18 - Jiří Devát

Podcast Lead and Learn #18 - Jiří Devát

Jiří Devát strávil v korporacích přes dvacet let. Během své kariéry zastával vysoké manažerské pozice v Microsoftu, v Českých aeroliniích a Cisco Systems. Zažil velké společnosti v jejich překotném rozvoji, v krizi, v transformaci i při zásadních obratech a ví, že bez lidí, dobrých týmů a zdravých vztahů to nejde. Vloni se stal, jako jeden ze zakladatelů, předsedou správní rady Nadačního fondu Filantia. Jak sám říká: název „filantia“ je spojením slov „filantropie“ tedy lásky k člověku a „Arkádia“, bájné ideální země prosté všech intrik. A o ty intriky tak trochu jde. Filantia si totiž dala za cíl vzdělávat společnost v oblasti zdravé firemní kultury a účinně bojovat proti všem formám patologických vztahů a psychického násilí v práci. A tam, kde už nepomůže prevence, chce Filantia naučit firmy, a hlavně zaměstnance účinně se agresorům a šikaně bránit. 

číst více
ONLINE PREZENTACE, která zaujme

ONLINE PREZENTACE, která zaujme

Prezentace z prostředí domova představuje skutečný oříšek. Pokud už máte online prezentování za sebou, tak víte, jak náročné je získat si pozornost posluchačů, které nejvíce ze všeho zajímá interiér vašeho bytu nebo chatovací okénka nejrůznějších aplikací. A pokud dojde k obávanému zamrznutí obrazovky, můžete ztratit publikum nadobro. 

číst více
Finanční controlling v době ekonomické krize

Finanční controlling v době ekonomické krize

Propad, jaký Česko nepamatuje. Koronavirus srazil ekonomiku jako válka | 31 miliard měsíčně. Tak rychlý start zadlužování nemá obdoby | Jak bankrotují státy a kdy přijde na řadu Česko | Podle novinových titulků se v příštích letech nudit nebudeme...  

číst více
Titul Czech Business Superbrand 2021 pro Top Vision

Titul Czech Business Superbrand 2021 pro Top Vision

Když jste skvělí v tom, co děláte, obvykle přijde ocenění. Ve světě kinematografie má toto ocenění podobu Oscara, ve světě hudby se udělují ceny Grammy, ve sportu se vyhrávají zlaté medaile. A jak je to v byznysu? Obchodním značkám je udělován titul Superbrands, který informuje zákazníky o tom, že značka poskytuje ty nejlepší produkty a služby. 

číst více
Podcast Lead and Learn #17 - Adam Kulhánek

Podcast Lead and Learn #17 - Adam Kulhánek

Adam Kulhánek je adiktolog, specialista na léčbu závislosti. S Top Vision spolupracuje jako lektor prezentačních dovedností. Absolvoval doktorské studium na 1. Lékařské fakultě Univerzity Karlovy se specializací v oboru léčby závislostí a zabývá se klinickou, výzkumnou a pedagogickou prací a prevenci v oblasti adiktologie. Lektorské činnosti, facilitaci,  kurzům a workshopům se věnuje již sedm let. Má bohaté zkušenosti s veřejným vystupováním, prezentováním, lektorskou i pedagogickou praxí. 

číst více
Podcast Lead and Learn #16 - Bob Dohnal

Podcast Lead and Learn #16 - Bob Dohnal

Naším dnešním hostem podcastu Lead and Learn, který pro Vás připravuje vzdělávací společnost Top Vision, je zkušený lídr a stratég v inovativním byznysu Bob Dohnal, zakladatel společnosti Revolgy.  O Revolgy kdosi řekl, že je to perla. Na IT trhu roste už skoro 25 let a roste úspěšně. Je evropským strategickým partnerem Google Cloud a Amazonu a pomáhá svým klientům k jednoduššímu a dostupnějšímu IT. Bob Dohnal v roce 1996 Revolgy ve svých 21 letech založil, v roce 2007 poznal nové cloudové technologie a rozhodl se, že se Revolgy vydá do cloudu. To rozhodnutí bylo správné, i když – jak sám říká - začátky byly celkem krušné.  Jenže Boba neodradíte a když se pro něco nadchne, dokáže neuvěřitelné věci: převést banku do cloudu za tři měsíce, zhubnout třicet kilo i vybudovat mezinárodní firmu, která ročně roste o desítky procent. Se stejnou vášní se Bob věnuje lidem a HR, protože Revolgy je postavená na lidech. Dnes jich je přes šedesát, pracují prakticky odkudkoliv a obsluhují více než dvě tisícovky klientů z celé Evropy.  

číst více
Asertivitou proti stresu

Asertivitou proti stresu

Asertivita se obvykle neobjevuje na seznamu doporučení, jak snížit stres. Proto vás možná překvapí, nakolik vám může asertivita změnit pocit ze života. Asertivita je schopnost postavit se za to, v co věříte, a přitom mít na paměti práva ostatních. Pomáhá vám tak vyhýbat se konfliktům - vnějším i vnitřním - a být v klidu.  

číst více
SEBEKOUČOVÁNÍ pro vaši kariéru

SEBEKOUČOVÁNÍ pro vaši kariéru

Co byste chtěli ve svém životě právě teď ze všeho nejvíce změnit? Čeho se chcete ve svém životě konečně zbavit? Jak vypadá scénář vašeho vysněného života? Proč váš současný život není přesně takový, jak byste si přáli? K odpovědím na tyto otázky vás vede sebekoučování. 

číst více
Strategie interní komunikace

Strategie interní komunikace

Interní komunikace je nepostradatelnou součástí firemní kultury v každé společnosti. Podporuje byznys, rozvíjí spolupráci mezi týmy, přímo ovlivňuje angažovanost zaměstnanců, pomáhá dosahovat společných cílů a přispívá k pohodě zaměstnanců na pracovišti.

číst více
Podcast Lead and Learn #15 - Vladimír Schmalz

Podcast Lead and Learn #15 - Vladimír Schmalz

Prvním letošním hostem podcastu Lead and Learn společnosti Top Vision je Vladimír Schmalz, majitel Edua Group, největší vzdělávací skupiny v České republice, jejíž součástí Top Vision je. U mikrofonu ho přivítala Petra Schmalzová. Mluvili o vzdělávání a o online vzdělávání. Také o tom, jak Edua Group zvládla rok 2020 a jak bude v jazykových a manažerských kurzech čelit výzvám roku letošního. A hlavně o tom, že ve svém rozvoji bychom nikdy neměli ustrnout, ať už jako firma nebo jednotlivec.

číst více
Podcast Lead and Learn #13 - Marek Velas

Podcast Lead and Learn #13 - Marek Velas

Marek Velas vystudoval Andragogiku na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Má více než dvacetiletou manažerskou praxi v oblasti obchodu a personalistiky. Působil jako interim manažer v telekomunikacích. V jeho portfoliu najdete realizaci assessment a development center, tréninků a workshopů pro společnosti z oblasti IT a vývoje. Zaměřuje se také na koučink HR komunity, se kterou společně vytvořil network HRvzory.cz. Jako trenér se soustředí na témata z oblasti strategického leadershipu, speciálních prodejních dovedností, na upselling/crosselling, tedy na oblasti, ve kterých klienti navyšují svoji výkonnost. Více než 15 let vede kurzy ve spolupráci s top vision. Věnuje se přednášení na vysoké škole, publikuje články a tréninkové texty pro HR komunitu. Spoluzaložil komunitu a HRvzory.cz. V Top Vision, kromě kurzů zaměřených na HR, máte také možnost spojit se s Markem prostřednictvím poradny, kterou najdete na .

číst více
Podcast Lead and Learn #12 - Jiří Nehasil

Podcast Lead and Learn #12 - Jiří Nehasil

Jiří Nehasil a Jiří Kula spolu dva roky tvořili tým. Jeden jako člen mezinárodního týmu představenstva Makro, druhý jako zkušený kouč Top Vision. ''Dobrý kouč je jako zrcadlo. Je to parťák, které vás bezpečně posouvá dál'', říká Jiří Nehasil o této spolupráci. Kdy hledat a jak trefit správného kouče? Co s ním probírat a jak přijmout jeho rady i kritiku? Nejen o tom jsme s obchodním a provozním ředitelem Makro Jiřím Nehasilem mluvili v dalším díle podcastu společnosti Top Vision Lead and Learn.

číst více

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Jeho používáním s tím souhlasíte.

nahoru