Top vision

czen

SKRZ NASKRZ: festival vzdělávání

Podzimní festival vzdělávání poskytl platformu pro osvěžující společenské setkání personalistů. V rámci inspirativních workshopů jsme vám představili tři nové lektorky. Mariana Zacharová přišla s praktickou ukázkou improvizačních her, Anastázie Meindl hovořila o zvládání stresu v dnešní náročné době a Anna Tvrzníková promluvila o důležitosti firemní kultury. Celým dnem tak rezonovalo jedno společné téma, a to pohoda na pracovišti, kterou všichni potřebujeme.   

Mariana Zacharová o umění improvizace

Nesmírně zábavný workshop Mariany Zacharové byl zaměřen na improvizační dovednosti, které jsou v dnešním nepředvídatelném světě nepostradatelné. Účastníci workshopu se seznámili s principy improvizace prostřednictvím praktických ukázek a vlastního prožitku. Postupně přišli na to, že improvizace nás učí otevřenosti novým nápadům, pružnému myšlení a rychlému reagování. Kromě toho rozvíjí důvěru v tým a sebedůvěru ve vlastní schopnosti. V dnešní době se setkáváme s naprosto novými a náročnými výzvami. Improvizační dovednosti nám mohou pomoci překonat stres z nejistoty a přizpůsobit se světu, který se neustále mění.

Anastázie Meindl o práci s emocemi

Psycholožka Anastázie Meindl během své přednášky otevřela Pandořinu skříňku, z níž vyletěly různé podoby stresu, vyhrocené emoce, ale i frustrace a duševní vyčerpání. Svou odborností a charismatem okamžitě pohltila celý sál. Nikdo není imunní vůči nárokům současného složitého světa, a proto je důležité pečovat o sebe a vědět, kde máme své limity. Prevencí před přetížením je pravidelná psychohygiena a porozumění vlastním emocím. Ty bychom měli brát vždy vážně, protože nám poskytují cenné informace o tom, co se uvnitř nás děje.

Anna Tvrzníková o firemní kultuře 

Je to ještě přednáška, nebo už je to stand-up comedy? Nikdo nedokáže předávat své know-how tak poutavě jako Anna Tvrzníková. Sdílela své osobní zkušenosti z firem a posluchače nejen pobavila, ale také je donutila přemýšlet o důležitosti lidského přístupu při vedení týmu. Manažeři by se nikdy neměli soustředit jen na výsledky, protože za výsledky stojí vždy lidé. Když se lidé cítí respektovaní a oceňovaní, jsou ochotní udělat víc, než se od nich očekává. Investice do firemní kultury nás nestojí téměř nic, kromě upřímného zájmu o zaměstnance. Pak se dějí zázraky. 

Jan Dolejš o umělé inteligenci 

Přestože festival vzdělávání probíhal ve znamení lidského přístupu, nebylo možné nezmínit se o problematice umělé inteligence. Přednáška Jana Dolejše směřovala k tomu, abychom si z umělé inteligence udělali spolehlivého spolupracovníka a spojence. Protože díky AI můžeme dokázat mnohem více, než kdybychom na svou práci byli sami.

Zaujala vás uvedená témata? Rádi pro vás zorganizujeme sérii workshopů v rámci firemního vzdělávání. Neváhejte se na nás obrátit. 

e-book Odcházejte z práce včas

Odcházejte z práce včas

Pracujte efektivněji, vyhněte se přesčasům a odcházejte z práce včas!

nahoru