Top vision

czen

Blog Top Vision

Ať už hledáte inspiraci pro svůj vlastní rozvoj nebo se zajímáte o možnosti
firemního vzdělávání, sledujte náš blog plný novinek a zajímavostí.

Filtrovat:
Podcast: Fotkou a Legem k transparentní komunikaci – Radek Pernica

Podcast: Fotkou a Legem k transparentní komunikaci – Radek Pernica

Co v nás vyvolává pohled na fotografii a jak toto propojení ovlivňuje naše vzdělávání? Připravte se na hluboký pohled do tématu komunikace a rozvoje osobnosti v novém rozhovoru s Radkem Pernicou. Prozkoumáme, jak vizualizace a metafory přinášejí nové dimenze do manažerské praxe, a jak gamifikace ve vzdělávání může motivovat ke kreativitě. V rozhovoru se dotkneme i tématu správné definice cílů a schopnosti mluvit o skrytých potřebách.

číst více
Podcast: Úspěšný tým je ten zdravý – Marcela Avramopulu

Podcast: Úspěšný tým je ten zdravý – Marcela Avramopulu

Mají firmy v rukou zdraví svých zaměstnanců? A proč saháme po extrémních řešeních radši než po prevenci? Tentokrát diskutujeme téma zdraví a výzvy v koučování s Marcelou Avramopulu, které se zaměřuje na zdraví životní styl, jeho udržitelnost a prevenci syndromu vyhoření v životě jednotlivců, tak ve firmách. Jaký mají dopad extremní diety a instantní řešení na život jednotlivců? A jde to udělat jinak? Pokud vás zajímá, jaké jsou nejčastější výzvy klientů v osobním koučování ke zdraví nebo jak mohou soft skills přispět k úspěchu organizace, tento rozhovor je pro vás!

číst více
Podcast: Vedení výkonného týmu - Anna Tvrzníková

Podcast: Vedení výkonného týmu - Anna Tvrzníková

Anna, známá svou mnohostranností jako trenérka, konzultantka, podnikatelka a zpěvačka, se v našem rozhovoru zaměřuje na klíčové aspekty firemního prostředí. Pro manažery nabízí konkrétní rady, jak se vypořádat s palčivými situacemi a jak motivovat svůj tým k většímu úspěchu. A co obchodníky? Anna nám odhaluje klíčové dovednosti úspěšného obchodníka a sdílí strategie pro zlepšení výkonu a úspěšnosti v obchodě. Pokud hledáte inspiraci pro efektivní vedení firmy a budování úspěšného týmu, tento rozhovor je pro vás. Poslechněte si ho a získejte cenné poznatky, které vám pomohou dosáhnout vašich firemních cílů.

číst více
Podcast: Vzdělávání podle Veroniky Štroblové

Podcast: Vzdělávání podle Veroniky Štroblové

Jak efektivně komunikovat s různými generacemi ve firmě a překonat předsudky ve vzdělávání? Jak se vyrovnat s únavou seniorů a klíčových osob ve firmě po období pandemie? Tyto i další témata jsme probírali v rozhovoru s Veronikou Štroblovou, která se s nadhledem vypořádává i s těmi nejpříjemnějšími výzvami firemního prostředí. Poslechněte si náš rozhovor, který osvětluje klíčové aspekty aktuálního vzdělávání a řízení pracovního prostředí.

číst více
Podcast: TALENT MANAGEMENT V PRAXI: Nejčastější otázky a tipy z praxe

Podcast: TALENT MANAGEMENT V PRAXI: Nejčastější otázky a tipy z praxe

Máte ve firmě talenty? A dáváte vašim hvězdám podporu a prostor k tomu, aby se mohly rozvíjet? Ať už jste si na tyto otázky odpověděli jakkoliv, poslechněte si rozhovor Anety Soldánové s lektorem Markem Velasem. Dozvíte se, jak si ve firmě vytipovat talenty a jak sestavit systematický talentový program. Protože právě nemožnost dalšího růstu je jedním z důvodů, proč šikovní lidé odcházejí do jiných firem za jinými projekty.

číst více
Podcast: ALFA A OMEGA firemní komunikace

Podcast: ALFA A OMEGA firemní komunikace

Co všechno bychom si měli promyslet, aby naše sdělení zasáhlo mozek i srdce zaměstnanců a zákazníků? Jaký tón zvolit, abychom se prezentovali jako atraktivní značka, a přesto zůstali autentičtí? Nejen o tom jsme si povídali s Annou Sálovou, copywriterkou a expertkou na firemní komunikaci.

číst více
Podcast Lead and Learn #30 - Bibiana Machátová

Podcast Lead and Learn #30 - Bibiana Machátová

V jazykovém vzdělávání se Bibiana pohybuje více než patnáct let.  Začínala po vysoké škole jako lektorka angličtiny v Caledonian school, později po fúzi jazykových škol Caledonian school, Tutor, Jipka a James Cook Languages, zastávala pozici Director of Studies. A dnes je Academic director celého jazykového vzdělávání EDUA Group.  Zodpovídá - zjednodušeně řečeno - za obsah toho, co se učíme, a s kým. Má obrovský cit na lidi a empatii. Je, jak sama říká „nárazníkem mezi dvěma světy“ – světem lektorů a světem klientů a pro všechny strany se snaží nacházet ta správná „win-win“ řešení … tím posledním je projekt S.E.N. – systém efektivních náhrad, který spustil JCL (James Cook Languages) pro firemní klienty od listopadu letošního roku. 

číst více
Podcast Lead and Learn #29 - Alois Kohout

Podcast Lead and Learn #29 - Alois Kohout

V dnešním podcastu lead and learn společnosti Top Vision vítám zkušeného manažera a lektora Aloise Kohouta, který mimo jiné učí manažery mimo finanční sféru porozumět financím a naučit se s finančním oddělením své firmy dobře a efektivně komunikovat. Neméně důležitý je i jeho kurzy týkající se controllingu a nákladovosti projektů. 

číst více
Podcast Lead and Learn #28 - Zdeňka Žádníková Volencová

Podcast Lead and Learn #28 - Zdeňka Žádníková Volencová

V dnešním podcastu Lead and learn vítám lektorku rétoriky Top Vision Zdeňku Žádníkovu. Zdeňka Žádníková je ženou mnoha profesí: divadelní a filmovou herečkou, moderátorkou, muzikantkou, spisovatelkou, zakladatelkou Nadačního fondu a maminkou 4 dětí. S Top Vision spolupracuje na kurzech rétoriky. Umí nejen učit, jak správně mluvit, ale ví, že vedle formy je nesmírně důležitý i obsah. Doma je v Dejvickém divadle, díky rodinnému zázemí a životní zkušenosti jí ale neděsí svět manažerů ani podnikatelů. Naopak, dokáže ty světy propojovat, protože jim rozumí. Umí se přizpůsobit. Tím je výjimečná a možná i proto jsou její kurzy rétoriky tak inspirativní.

číst více
Podcast Lead and Learn #27 - Lukáš Fejks

Podcast Lead and Learn #27 - Lukáš Fejks

Lukáš sleduje nové trendy ve vzdělávání a společně s mladým agilním týmem je uvádí do praxe. Rád objevuje a podporuje silné stránky lidí kolem sebe a dává jim prostor k realizaci. Lukáš pracuje pro EDUA Group více než 10 let. Začínal v ekonomickém oddělení, později přijal nabídku vést Top Vision. Jeho výhodou jsou čísla. Rozumí jim a vnímá vzdělávání jako investici. Investici pro účastníky kurzů a akademií, ale i pro firmy.  Top Vision je v oblasti vzdělávání unikátní, letos slaví 20 let na trhu. Lukáš Fejks společnost úspěšně provádí i dnešním složitým změnovým obdobím. 

číst více
Podcast Lead and Learn #26 - Michal Bláha

Podcast Lead and Learn #26 - Michal Bláha

„Nastává čas volit mezi tím, co je správné a co snadné“, tak zní motto Michala Bláhy, zakladatele Hlídače státu a dnešního hosta podcastu Lead and Learn. Michal byl vyhlášen v loňském roce osobností roku. O digitalizaci a změnách, které to přináší v myšlení lidí, o kultivování státu a úřadů, o tom si dnes budeme s Michalem povídat.

číst více
Podcast Lead and Learn #25 - Daniel Gamrot

Podcast Lead and Learn #25 - Daniel Gamrot

V dnešním podcastu Lead and Learn vítám Daniela Gamrota, který se už více než dvanáct let věnuje osobní produktivitě a time managementu. Na školeních s lidmi prochází a prakticky zkouší postupy pro lepší rozhodování, soustředění, práci s energií nebo třeba efektivní online komunikaci. Učí nás, abychom stíhali důležité věci a úkoly včas a v potřebné kvalitě. Za rok v covidu ušel dlouhou cestu z offline do online. On ani jeho školení nejsou zdaleka stejná jako před rokem. Navíc se umí o své zkušenosti podělit a pomoci tak řadě lidí nedělat další chyby. Jestli Vám dělá problém zorganizovat se, určit si priority a dodržet je anebo plánovat, dnes určitě poslouchejte. Pokaždé, když se kolem nás prožene něco velkého a my jsme v nejistotě, potřebujeme zapnout, zapojit vnitřní sílu a přenést se přes takové období.

číst více
Podcast Lead and Learn #24 - Klára Černá

Podcast Lead and Learn #24 - Klára Černá

Dnešním hostem podcastu Lead and Learn je specialistka na vzdělávání a rozvoj Klára Černá, manažerka řízení retailové distribuce ČSOB. Její agendou je firemní kultura, inovativni projekty a digitalizace. Protože ji zajímá rozvoj lidí a fungování týmů, prošla si kurzy jako sociomapování týmů, Hay leadership tool, Belbin teams roles, koučovacím a mediačním výcvikem. Dnes je aktivní v projektech v oblasti digitalizace a inovací pobočkové sítě v ČSOB. S Digiskills nedávno rozběhli Digitální akademii pro pracovníky retailové distribuce v ČSOB. O inovacích a motivaci i o nutnosti získávat nové digitální dovednosti si mimo jiné dnes budeme povídat.

číst více
Podcast Lead and Learn #23 - Tomáš Jeník

Podcast Lead and Learn #23 - Tomáš Jeník

Dnešním hostem podcastu „Lead and Learn“ je Tomáš Jeník, který řídí a vede ve společnosti Accenture vzdělávání a rozvoje talentů. Accenture jsou poradci, jedni z největších a nejlepších na světě. Covidový rok je pro ně obchodně úspěšný, protože řada firem se musela změnit a implementovat nové technologie (digitální, cloudové).  V Čechách zaměstnávají dva tisíce z více než šedesáti národností.  Jejich úspěch, to je efektivní mix talentovaných lidí a týmů, budování tradičně silných vztahů se zákazníkem, inovací a schopnosti správně předvídat budoucnost. O oni se musí neustále učit a být o krok napřed. 

číst více
Podcast Lead and Learn #22 - Filip Dřímalka

Podcast Lead and Learn #22 - Filip Dřímalka

Hostem podcastu společnosti Top Vison „Lead and learn“ je Filip Dřímalka, uznávaný odborník na digitální transformaci. Je zakladatelem projektu Digiskills.cz, který v rámci EDUA Group učí firmy a lidi nebát se inovací a používat a využívat nové technologie ve svůj prospěch. Filip je neúnavný propagátor změn v oblasti digitalizace. Kromě přednášek, konferencí, rozhovorů a podcastů si můžete přečíst i jeho knihu, HOT: Jak uspět v digitálním světě. Název HOT je zkratka anglických slov „lidé“, organizace“ a „technologie“, tři komponenty, které nejvíc ovlivňují byznys. Filip Dřímalka pomáhá firmám správně nastavit jejich digitální a inovační strategie. On to děla trochu jinak, a i o tom si dnes budeme s Filipem povídat.

číst více
Podcast Lead and Learn #21 - Veronika Štroblová

Podcast Lead and Learn #21 - Veronika Štroblová

Dnešním hostem podcastu „Lead and learn“ je Veronika Štroblová, koučka a lektorka společnosti Top Vision. Ve své práci se zaměřuje na různé formy podpory osobnostního rozvoje jako je posilování sebejistoty, zvládání konfliktních situací, práce s emocemi, efektivní komunikace, dovednost čelit sociálnímu tlaku ... v dnešní době velmi aktuální témata. Několik let se věnuje syndromu vyhoření. Mezi jejími klienty byli a jsou vojáci, zdravotníci, manažeři i zaměstnanci všech možných profesí. V posledních letech se nadchla pro umělou inteligenci, o které říká, že může pomáhat lidem porozumět jejich osobnostem.

číst více
Podcast Lead and Learn #20 - Vít Vlnas

Podcast Lead and Learn #20 - Vít Vlnas

Dnešní hostem podcastu „Lead and learn“ je profesor Vít Vlnas. Historik umění, historik, vědec a pedagog. V současné době je vedoucím Ústavu dějin křesťanského umění na Katolické teologické fakultě Univerzity Karlovy v Praze, vedoucí centra humanistických studií Moravského zemského muzea v Brně a dříve působil jako ředitel Sbírky starého umění Národní galerie v Praze, a tu také skoro dva roky řídil. Je také spoluautorem rozsáhlé výstavy v Jízdárně Pražského hradu Comenius 1592 – 1670, s příhodným podtitulem „Doba mezi rozumem a šílenstvím, Jan Ámos Komenský a jeho svět“, která čeká v Jízdárně Pražského hradu na své návštěvníky. O Komenském, o vzdělávání, o šílené době i o poučení z historie si dnes budeme povídat.

číst více
Podcast Lead and Learn #19 - Denisa Václavíková

Podcast Lead and Learn #19 - Denisa Václavíková

V 19. podcastu Lead and Learn společnosti Top Vision jsme přivítali Denisu Václavíkovou, HR business partnerku RB Hygiene Česká a Slovenská republika. Je to rok, co jsou všichni zaměstnanci RB Group na homeoffice. Jak udržet týmového ducha, nasazení a motivaci zaměstnanců i manažerů, jak správně v onlinu fungovat, jak vzdělávat i jak vybírat a nabírat nové zaměstnance v takové situaci, o tom si dnes s Denisou budeme povídat.

číst více
Podcast Lead and Learn #18 - Jiří Devát

Podcast Lead and Learn #18 - Jiří Devát

Jiří Devát strávil v korporacích přes dvacet let. Během své kariéry zastával vysoké manažerské pozice v Microsoftu, v Českých aeroliniích a Cisco Systems. Zažil velké společnosti v jejich překotném rozvoji, v krizi, v transformaci i při zásadních obratech a ví, že bez lidí, dobrých týmů a zdravých vztahů to nejde. Vloni se stal, jako jeden ze zakladatelů, předsedou správní rady Nadačního fondu Filantia. Jak sám říká: název „filantia“ je spojením slov „filantropie“ tedy lásky k člověku a „Arkádia“, bájné ideální země prosté všech intrik. A o ty intriky tak trochu jde. Filantia si totiž dala za cíl vzdělávat společnost v oblasti zdravé firemní kultury a účinně bojovat proti všem formám patologických vztahů a psychického násilí v práci. A tam, kde už nepomůže prevence, chce Filantia naučit firmy, a hlavně zaměstnance účinně se agresorům a šikaně bránit. 

číst více
Podcast Lead and Learn #17 - Adam Kulhánek

Podcast Lead and Learn #17 - Adam Kulhánek

Adam Kulhánek je adiktolog, specialista na léčbu závislosti. S Top Vision spolupracuje jako lektor prezentačních dovedností. Absolvoval doktorské studium na 1. Lékařské fakultě Univerzity Karlovy se specializací v oboru léčby závislostí a zabývá se klinickou, výzkumnou a pedagogickou prací a prevenci v oblasti adiktologie. Lektorské činnosti, facilitaci,  kurzům a workshopům se věnuje již sedm let. Má bohaté zkušenosti s veřejným vystupováním, prezentováním, lektorskou i pedagogickou praxí. 

číst více
nahoru