Top vision
Ať už hledáte inspiraci pro svůj vlastní rozvoj nebo se zajímáte o možnosti
firemního vzdělávání, sledujte náš blog plný novinek a zajímavostí.
Poslední květnový den proběhl v prostorách Národní technické knihovny druhý ročník konference Lead & Learn. Vystoupilo na něm několik řečníků a v odpolední části proběhly workshopy se známými lektory. Pokud jste se nemohli zúčastnit, přinášíme přehled toho nejzajímavějšího.
číst vícePokud pracujete v HR a představa zavádění digitálních inovací do vašeho oddělení ve vás vyvolává pocity mírného odporu, pravděpodobně je tomu tak proto, že máte svůj propracovaný a léty prověřený systém, který se vám osvědčil, a tak nevidíte důvod, proč něco měnit. Nebo máte tak trochu obavy, jestli byste si na nové způsoby práce zvykli. Ať tak či tak, pokusíme se vás nyní přesvědčit, že digitální transformace vám může usnadnit práci natolik, že stojí za to se touto cestou vydat. Nebo se o ní alespoň něco málo dozvědět. Prozatím, než dozraje vaše digitální nastavení mysli.
číst víceUčit se cizí jazyk vás musí bavit. Pokud se k otevření učebnice nebo procvičování slovíček nutíte, nejdete po správné cestě. Zeptali jsme se kolegů ze sesterské společnosti Tutor na osvědčené tipy, které vám pomůžou.
číst víceJaké zaměstnance budeme potřebovat za pár let, co budou muset umět? Jaké dovednosti budou mít dlouhodobě největší dopad na produktivitu společnosti? I takové otázky si musí klást personalisté, aby mohli už dnes správně nasměrovat firemní vzdělávání.
číst víceFirmy v České republice oblast vzdělávání rozhodně nepodceňují. 83 % dotazovaných zaměstnavatelů uvádí, že oproti předchozímu roku má stejný nebo vyšší rozpočet na vzdělání. V centru pozornosti přitom zůstává rozvoj talentů, jak uvádí pravidelná studie vzdělávací společnosti top vision „Benchmarking systémů firemního vzdělávání“ za rok 2015.
číst víceRozvoj zaměstnanců je z dlouhodobého hlediska jedním z nejdůležitějších nástrojů růstu podnikového výkonu. Předpokladem je, že je prováděn efektivně. Jak na to?
číst víceGenerální ředitel, kouč, lékařka, psycholog, HR manažerka, ale i horolezec nebo filozof – každý z nich může svými zkušenostmi inspirovat druhé a dát jim impuls k vybočení ze starých kolejí.
číst víceNa každé cestě vás čeká mnoho různých NEJ. Jejich seznam se pak stává připomínkou zdolaných překážek a dosažených vrcholů, ale i motivací do budoucna. Podívejte se, jakých NEJ jsme v roce 2015 dosáhli my.
číst vícePrávě jsme zahájili přípravy 6. ročníku projektu BENCHMARKING, ve kterém porovnáváme systémy firemního vzdělávání desítek českých firem. I letos budeme analyzovat a měřit procesy a metody firemního vzdělávání. Zapojte se i vy!
číst víceMáte osvícené šéfy, kteří si uvědomují, že se vzdělávání zaměstnanců vyplatí? Pak máte štěstí. Jak si ale poradit v případě, kdy vás nadřízený nechce na kurz pustit, natož aby vám na vzdělávání firma přispěla?
číst víceNa workshopu jsme se zeptali účastníků Benchmarking studie, co se ve vzdělávání a rozvoji našich zaměstnanců daří a co ne. Podívejte se na odpovědi, které zapsali na kartičky NEBE nebo PEKLO.
číst víceV rámci projektu Benchmarking, kterým mapujeme systémy firemního vzdělávání, jsme se ptali, jaké jsou v letošním rozpočtu na vzdělávání a rozvoj největší změny?
číst víceJe vzdělávání první volbou, kde se „škrtá“? Považuje management vzdělávání za investici s návratností? Má vliv na rozpočet schopnost HR doručit managementu důkaz, že vzdělávání a rozvoj přispívá byznysu? Jak to vidíte vy?
číst víceBaví vás přemýšlet o nových věcech a rozšiřovat si znalosti? Máte chuť se stále rozvíjet a posouvat dopředu? Postupujte systematicky a dobře si ujasněte svou motivaci.
číst víceJe vzdělávání první volbou, kde se „škrtá“? Považuje management vzdělávání za investici s návratností? Má vliv na rozpočet schopnost HR doručit managementu důkaz, že vzdělávání a rozvoj přispívá byznysu? Na to vše jsme se ptali v Benchmarking studii.
číst víceVe firmách se rozhořel boj o talenty. Nalézt talentované osobnosti vně i uvnitř organizace, podporovat je v jejich rozvoji a budovat s nimi vztah je úkolem Talent Managementu. Proč se vyplatí talenty hýčkat?
číst více