Top vision

czen

Do čeho investujeme více a do čeho méně?

V rámci projektu Benchmarking, kterým mapujeme systémy firemního vzdělávání, jsme se ptali, jaké jsou v letošním rozpočtu na vzdělávání a rozvoj největší změny oproti minulému roku?

 

Příjemným zjištěním je fakt, že na prvních místech se neobjevily „škrty“, ale naopak vyšší investice do vybraných programů u firem, které mají rozpočet stejný či vyšší než v minulých letech.

 

Tam, kde dochází ke snižování rozpočtů, přichází zcela očekávaně i škrty na vzdělávání, které je často považováno bohužel za „nice to have“, nikoli za nástroj zvyšování výkonnosti a dosahování požadovaných výsledků, tj. externí kurzy (27 % respondentů) a méně na soft skills (16 % respondentů).

 

 

U firem, kde se investice (při stejném rozpočtu) zvýšily v kategorii více na soft skills a na odborná školení je nasnadě otázka – kde jsme „ušetřili? Odkud jsme přesunuli investice? Umíme např. mandatorní / povinné vzdělávání připravit levně a získat tak prostor pro investice do rozvojových aktivit?

e-book Vytvořte nezapomenutelnou prezentaci

Vytvořte nezapomenutelnou prezentaci

Naučte se s námi opustit nudné stereotypy v prezentování, proměňte trému ve svou výhodu a odrovnejte kolegy i nadřízené perfektním projevem.

nahoru