Top vision

czen

Blog Top Vision

Ať už hledáte inspiraci pro svůj vlastní rozvoj nebo se zajímáte o možnosti
firemního vzdělávání, sledujte náš blog plný novinek a zajímavostí.

Filtrovat:
Význam logistiky neustále narůstá

Význam logistiky neustále narůstá

Pojem LOGISTIKA pochází z řeckého slova LOGISTIKON, které nese význam „důmysl“ nebo „rozum“. Původně se pojem skloňoval ve vojenství v souvislosti se zajišťováním zásobování vojska potravinami, zbraněmi a municí. Šlo tedy o logistiku přepravy z místa výroby do místa konečného využití výrobků. Logistických technologií, které se v dnešní době prakticky používají, je několik. Pojďme se na ně podívat.

číst více
Osvícený MISTR

Osvícený MISTR

S osvíceným mistrem se můžete setkat nejen v budhistickém klášteře, ale i ve výrobním podniku. I tam se totiž můžete setkat se sofistikovanou filosofií. Nejvýraznějšími filosofickými směry ve výrobních podnicích jsou: LEAN, SIX SIGMA a TEORIE OMEZENÍ.

číst více
Výrobní controlling teoreticky i prakticky

Výrobní controlling teoreticky i prakticky

Jak dosáhnout konkurenceschopnosti na trhu? Taktika LEVNĚ KOUPIT suroviny a DRAZE PRODAT výrobky není samospásná. Pokud chceme dosáhnout vyšší produktivity, potřebujeme se primárně naučit efektivněji využívat strojní a pracovní kapacity. A v tom nám může pomoct VÝROBNÍ CONTROLLING.

číst více
MINIMALISMUS a principy štíhlé výroby

MINIMALISMUS a principy štíhlé výroby

Štíhlá výroba spočívá v minimalizaci plýtvání. Ve výrobě se nejčastěji plýtvá časem. Čas se spotřebovává na neefektivní přesouvání materiálu mezi sklady, nadbytečné pracovní úkony, čekání na dodávky surovin nebo přepracovávání nepovedených pokusů. Inspirujte se japonským minimalismem a zjistěte, co se skrývá pod pojmem POKA YOKE. 

číst více
nahoru