Top vision
Ať už hledáte inspiraci pro svůj vlastní rozvoj nebo se zajímáte o možnosti
firemního vzdělávání, sledujte náš blog plný novinek a zajímavostí.
Dnes se podíváme na téma, které se stalo neodmyslitelnou součástí našich moderních životů – online pohovory. Ano, tenhle moderní způsob, jak se ucházet o práci, už není žádnou neobvyklostí. Ale jak se na něj připravit, aby vám nevyhrkly slzy do očí při ztraceném signálu nebo při nečekaném vstupu vašeho mazlíčka do kamery? Stačí mít plán a být připraven! Proto jsme si pro vás připravili pár základních rad a tipů, které vám zajistí úspěch.
číst víceS nástupem umělé inteligence můžeme mít pocit, že myšlení už pro nás nadále nebude nutností, protože počítač bude schopen promyslet jakoukoliv situaci mnohem rychleji a přesněji. Ale je tomu skutečně tak? S lektorkou Michaelou Karsten jsme si povídali o tom, proč a jak bychom měli rozvíjet kompetence svého mozku.
číst víceO tom, jestli dosáhneme svých cílů, rozhoduje spíše naše nastavení mysli než naše kompetence. Protože pokud jsme pod vlivem neprospěšných vzorců myšlení, můžeme být sami sobě překážkou. Rozhovor s lektorem Radkem Viktorem Haštabou vám přinese spoustu inspirativních vhledů s přesahem do filosofie.
číst víceDaniel Gamrot působí jako lektor osobní produktivity a time managementu. Z rozhovoru s ním poznáte, že o věcech rád a dopodrobna přemýšlí. A právě to bychom měli dělat všichni. Než se pustíme do plnění úkolů, měli bychom si odpovědět na otázku, jestli nás daná práce opravdu dovede k tomu, čeho chceme dosáhnout.
číst víceNávyky jsou vzorce myšlení a chování, které neustále opakujeme. Utváří nejen náš charakter, ale i to, čemu říkáme osud. Pokud si přejeme, aby naše budoucnost byla jiná než naše minulost, je potřeba stát se jiným člověkem. S lektorem Martinem Zbránkem jsme si povídali o tom, jak můžeme své návyky přeprogramovat.
číst víceK tomu, abychom dosáhli úspěchu, potřebujeme kompletní balíček předpokladů. Někdo má vysokou inteligenci, ale chybí mu kouzlo osobnosti a umění navazovat vztahy. Někdo vyniká svým strategickým myšlením, ale postrádá drive k tomu, aby své plány uskutečnil. Nejlepší způsob, jak odhalit vlastní nedostatky, je všímat si všeho, co dělají úspěšní lidé jinak než my.
číst víceJak vést tým, na který nevidíte? Jak si udržet pozornost v online světě, ve kterém vám konkuruje Instagram, Zalando a Binance? O své tipy se s námi podělil lektor prezentačních dovedností Adam Kulhánek.
číst vícePandemie postupně ustupuje, ale hromadný přesun z offlinu do onlinu se nekoná. Zjistili jsme, jak je pohodlné vyřídit si vše online. Ale proč nás online svět vlastně tak přitahuje? Není to tím, že v onlinu všichni vedeme dokonalé životy, zatímco v offlinu nám to až tak nejde? A jak poznáme, že jsme onlinu propadli? O těchto a dalších tématech jsme si povídali s lektorem digitální produktivity Lukášem Bardou.
číst víceSyndrom vyhoření je tak trochu nespravedlivý v tom smyslu, že postihuje především ty, kteří pro svou práci dýchají. Týká se workoholiků, kteří z práce nikdy neodcházejí a nosí si ji všude s sebou. Týká se perfekcionistů, kteří nedokážou skončit, dokud dílo není dokonalé. Týká se lidí orientovaných na výkon, kteří se identifikují s výsledky své práce. Týká se všech, kteří ve své práci spatřují své poslání, pro něž se obětují.
číst víceNe vždy se můžeme spolehnout na svou paměť. Informační společnost nás prostřednictvím internetu přehlcuje informacemi. Někdy je jich prostě příliš, a tak nejsme schopni je nadále absorbovat. Dochází k přetížení paměti. Co s tím?
číst víceMožná už jste se setkali s tvrzením, že jsme průměrem pěti lidí, s nimiž trávíme nejvíce času. Avšak pro většinu z nás je to tým kolegů z práce. Jsme tedy průměrem pěti kolegů, s nimiž sedíme v kanceláři? Pokud vás tato představa znervózňuje, čtěte dále…
číst víceNovinové titulky napovídají, že věci se vrací do normálu. Ale co když se k některým normálním věcem vracet nechceme? Poslední týdny byly spíše paranormální a daly nám důvod podívat se na svět i na sebe samotné z nové perspektivy.
číst více