Top vision


Ať už hledáte inspiraci pro svůj vlastní rozvoj nebo se zajímáte o možnosti
firemního vzdělávání, sledujte náš blog plný novinek a zajímavostí.
Asertivita se obvykle neobjevuje na seznamu doporučení, jak snížit stres. Proto vás možná překvapí, nakolik vám může asertivita změnit pocit ze života. Asertivita je schopnost postavit se za to, v co věříte, a přitom mít na paměti práva ostatních. Pomáhá vám tak vyhýbat se konfliktům - vnějším i vnitřním - a být v klidu.
číst víceCo byste chtěli ve svém životě právě teď ze všeho nejvíce změnit? Čeho se chcete ve svém životě konečně zbavit? Jak vypadá scénář vašeho vysněného života? Proč váš současný život není přesně takový, jak byste si přáli? K odpovědím na tyto otázky vás vede sebekoučování.
číst víceVNITŘNÍ KRITIK je personifikací našeho negativního smýšlení o sobě samých. Je to ten hlas, který nám říká: „Nikdy to nedokážeš.“ A při setkání s první překážkou mu dáváme zapravdu. Jsme předem poraženi. Vnitřní kritik nám tak brání ve využívání našeho potenciálu naplno.
číst víceNe vždy se můžeme spolehnout na svou paměť. Informační společnost nás prostřednictvím internetu přehlcuje informacemi. Někdy je jich prostě příliš, a tak nejsme schopni je nadále absorbovat. Dochází k přetížení paměti. Co s tím?
číst víceMožná už jste se setkali s tvrzením, že jsme průměrem pěti lidí, s nimiž trávíme nejvíce času. Avšak pro většinu z nás je to tým kolegů z práce. Jsme tedy průměrem pěti kolegů, s nimiž sedíme v kanceláři? Pokud vás tato představa znervózňuje, čtěte dále…
číst vícePohybovat se světem byznysu na podpatcích, to je specifická disciplína. O tom, jaké to je být ženou v manažerském křesle, jsme si povídali s koučkou Lenkou Mrázovou, která má mnoholeté zkušenosti z vrcholového managementu.
číst vícePasivně agresivní člověk je PASIVNÍ na povrchu a AGRESIVNÍ pod ním. Takový člověk nemá odvahu vyjádřit svou agresi přímo, a proto ji ventiluje nepřímo. Navenek je spolupracující, ale ve skutečnosti je to skrytý sabotér, který vede záškodnickou válku. Jak ho poznáte?
číst víceSituace na trhu práce se mění. Mizí pracovní místa, stoupá poptávka a personalisté si mohou z kandidátů konečně vybírat. Jak tedy vystoupit z davu? Jak vytvořit CV, které vynikne? Na to jsme se zeptali HR konzultantky a koučky Zuzany Fiantokové.
číst víceJak prožíváte karanténu? Patříte k těm, kteří jsou sami a trpí sociální izolací, nebo k těm, kteří nejsou nikdy sami a trpí ponorkovou nemocí? Přinášíme vám pár rad, jak toto náročné období přežít.
číst víceSKETCHNOTING je hravý způsob pořizování poznámek kombinující text s obrázky a symboly. Ilustrované poznámky nám umožňují zakreslovat i složitější myšlenkové konstrukty a graficky znázorňovat logické souvislosti. Objevte svět obrázků!
číst vícePracujete od rána do večera, ale máte pocit, že jste nic neudělali? Jste vyčerpaní a dochází vám poslední síly? Nebo vám uniká smysl veškerého vašeho snažení? Spokojenost je schopnost, na které je potřeba pracovat. Vyzkoušejte tři osvědčené kroky k duševní pohodě: 1. minimalismus, 2. motivaci a 3. meditaci.
číst víceSlovo NEURO odkazuje na naše smyslové vnímání. Slovo LINGVISTICKÉ souvisí s řečovým vyjádřením vnímané reality, o níž si vytváříme svůj subjektivní příběh. A slovo PROGRAMOVÁNÍ obnáší přerámování našich myšlenek tak, aby vedly k proměně chování. A tedy i k jiným výsledkům.
číst víceAnglické slovo SMART nese několik významů. SMART WOMAN je inteligentní, důvtipná, drzá, módní a luxusní. Chytrá žena si klade chytré cíle, díky nimž dokáže soustředit svou aktivitu správným směrem. A díky metodě SMART to teď dokážete i vy.
číst víceŽijeme ve velmi hektické a uspěchané době, ve které nároky na každého jednotlivce stále stoupají. Narůstají však také nejistoty, které zasahují náš pracovní i osobní život. Jak si poradit s všudypřítomným stresem? To se dozvíte v článku lektorky soft skills Lenky Kolajové.
číst víceOpravdu je všechno v hlavě? Nakolik svými myšlenkami ovlivňujeme svou realitu? Do jaké míry je vnější svět odrazem stavu naší mysli? Dozvíte se to v článku kouče Jána Dubničky, s nímž se můžete potkat v kurzu Sabotéři v naší hlavě.
číst vícePřiznat si pravdu o sobě může být ohrožující pro naši identitu. Nechceme se totiž vzdát našeho sebeobrazu. Nechceme si připustit, že nejsme tak skvělí, jak jsme doufali. Ján Dubnička ve svém článku popisuje obranné mechanismy, které upravují nepříjemnou pravdu v náš prospěch.
číst víceSoučasná společnost je orientovaná na výkon. Vytyčujeme si vysoké cíle, a pak vynakládáme veškeré své síly, abychom jich dosáhli. Ale jak dlouho vydržíme pracovat na tisíc procent? O možných důsledcích honby za úspěchem se dočtete v článku koučky Renaty Dvořákové.
číst vícePříčinu problémů obvykle hledáme ve vnějším světě. Přitom si některé překážky před sebe stavíme sami. Jen to nejsme schopni vidět. Koučka Renata Dvořáková vás zve na kurz Jak řídit svůj mozek k maximální spokojenosti.
číst víceJe to každodenní záležitost. Něco po někom chcete. Prosadit se můžete na mnoho způsobů. Z titulu síly, pozice, pomocí lstí, manipulací a podobných strategií. Ty bývají rychlé a funkční. Tedy i oblíbené, než je druhá strana prokoukne. A to netrvá dlouho.
číst víceCílová stanice. Konec. Stav naprostého duševního vyčerpání. 73.0. To je kód diagnózy pro dnes tolik obávaný syndrom vyhoření. Ano. Je to nemoc. Není na týden. Stejně tak, jak dlouho o ni usilujeme, se jí i zbavujeme. Zní to děsivě? Po právu.
číst více