Top vision


Ať už hledáte inspiraci pro svůj vlastní rozvoj nebo se zajímáte o možnosti
firemního vzdělávání, sledujte náš blog plný novinek a zajímavostí.
Daniel Gamrot působí jako lektor osobní produktivity a time managementu. Z rozhovoru s ním poznáte, že o věcech rád a dopodrobna přemýšlí. A právě to bychom měli dělat všichni. Než se pustíme do plnění úkolů, měli bychom si odpovědět na otázku, jestli nás daná práce opravdu dovede k tomu, čeho chceme dosáhnout.
číst víceNávyky jsou vzorce myšlení a chování, které neustále opakujeme. Utváří nejen náš charakter, ale i to, čemu říkáme osud. Pokud si přejeme, aby naše budoucnost byla jiná než naše minulost, je potřeba stát se jiným člověkem. S lektorem Martinem Zbránkem jsme si povídali o tom, jak můžeme své návyky přeprogramovat.
číst víceK tomu, abychom dosáhli úspěchu, potřebujeme kompletní balíček předpokladů. Někdo má vysokou inteligenci, ale chybí mu kouzlo osobnosti a umění navazovat vztahy. Někdo vyniká svým strategickým myšlením, ale postrádá drive k tomu, aby své plány uskutečnil. Nejlepší způsob, jak odhalit vlastní nedostatky, je všímat si všeho, co dělají úspěšní lidé jinak než my.
číst víceVZDĚLÁVÁNÍ se dlouhodobě řadí mezi nejoblíbenější firemní benefity. Pro zaměstnance představuje příležitost k osobnostnímu a profesnímu růstu, pro zaměstnavatele způsob, jak maximálně využívat talenty svých lidí. V dnešním neustále se měnícím světě se soustavné vzdělávání stalo nutností.
číst víceŽijeme v informační společnosti, v níž se INFORMACE stala synonymem moci. Lidé jsou oceňováni za své know-how, jejich platy rostou přímo úměrně k jejich schopnostem. Informace však mají i svůj stínový protějšek, a to DEZINFORMACE, které lze chápat jako silné zbraně v informační válce.
číst víceKoučka Michaela Murin svým klientům neříká, co by měli udělat. Učí je používat vlastní sílu, vyznat se v sobě, naslouchat vlastním emocím a pracovat na sobě. Jak říká, změna je vždy možná. Jen nepřichází z vnějšku, ale zevnitř.
číst víceSoučasná doba nás staví do naprosto nečekaných situací a před naprosto nové výzvy. To, co nám doteď fungovalo, už nám odteď fungovat nemusí. To se týká jak profesního, tak osobního života. Každá změna je však katalyzátorem našeho vývoje. Nutí nás na sobě pracovat a posunout se dál. A v tom nám může být nápomocný také koučing a mentoring.
číst vícePandemie přispěla k digitalizaci našich životů. Když pracujeme, soustředěně sledujeme displej notebooku, a když nepracujeme, je to stejné. Stále sledujeme displej notebooku. Nakupujeme online, vzděláváme se online, lektorku jógy vidíme online, své přátele vidíme online… Kdy jste byli naposledy offline?
číst víceAsertivita se obvykle neobjevuje na seznamu doporučení, jak snížit stres. Proto vás možná překvapí, nakolik vám může asertivita změnit pocit ze života. Asertivita je schopnost postavit se za to, v co věříte, a přitom mít na paměti práva ostatních. Pomáhá vám tak vyhýbat se konfliktům - vnějším i vnitřním - a být v klidu.
číst víceCo byste chtěli ve svém životě právě teď ze všeho nejvíce změnit? Čeho se chcete ve svém životě konečně zbavit? Jak vypadá scénář vašeho vysněného života? Proč váš současný život není přesně takový, jak byste si přáli? K odpovědím na tyto otázky vás vede sebekoučování.
číst víceVNITŘNÍ KRITIK je personifikací našeho negativního smýšlení o sobě samých. Je to ten hlas, který nám říká: „Nikdy to nedokážeš.“ A při setkání s první překážkou mu dáváme zapravdu. Jsme předem poraženi. Vnitřní kritik nám tak brání ve využívání našeho potenciálu naplno.
číst víceNe vždy se můžeme spolehnout na svou paměť. Informační společnost nás prostřednictvím internetu přehlcuje informacemi. Někdy je jich prostě příliš, a tak nejsme schopni je nadále absorbovat. Dochází k přetížení paměti. Co s tím?
číst víceMožná už jste se setkali s tvrzením, že jsme průměrem pěti lidí, s nimiž trávíme nejvíce času. Avšak pro většinu z nás je to tým kolegů z práce. Jsme tedy průměrem pěti kolegů, s nimiž sedíme v kanceláři? Pokud vás tato představa znervózňuje, čtěte dále…
číst vícePohybovat se světem byznysu na podpatcích, to je specifická disciplína. O tom, jaké to je být ženou v manažerském křesle, jsme si povídali s koučkou Lenkou Mrázovou, která má mnoholeté zkušenosti z vrcholového managementu.
číst víceSituace na trhu práce se mění. Mizí pracovní místa, stoupá poptávka a personalisté si mohou z kandidátů konečně vybírat. Jak tedy vystoupit z davu? Jak vytvořit CV, které vynikne? Na to jsme se zeptali HR konzultantky a koučky Zuzany Fiantokové.
číst víceJak prožíváte karanténu? Patříte k těm, kteří jsou sami a trpí sociální izolací, nebo k těm, kteří nejsou nikdy sami a trpí ponorkovou nemocí? Přinášíme vám pár rad, jak toto náročné období přežít.
číst vícePracujete od rána do večera, ale máte pocit, že jste nic neudělali? Jste vyčerpaní a dochází vám poslední síly? Nebo vám uniká smysl veškerého vašeho snažení? Spokojenost je schopnost, na které je potřeba pracovat. Vyzkoušejte tři osvědčené kroky k duševní pohodě: 1. minimalismus, 2. motivaci a 3. meditaci.
číst víceSlovo NEURO odkazuje na naše smyslové vnímání. Slovo LINGVISTICKÉ souvisí s řečovým vyjádřením vnímané reality, o níž si vytváříme svůj subjektivní příběh. A slovo PROGRAMOVÁNÍ obnáší přerámování našich myšlenek tak, aby vedly k proměně chování. A tedy i k jiným výsledkům.
číst víceAnglické slovo SMART nese několik významů. SMART WOMAN je inteligentní, důvtipná, drzá, módní a luxusní. Chytrá žena si klade chytré cíle, díky nimž dokáže soustředit svou aktivitu správným směrem. A díky metodě SMART to teď dokážete i vy.
číst víceŽijeme ve velmi hektické a uspěchané době, ve které nároky na každého jednotlivce stále stoupají. Narůstají však také nejistoty, které zasahují náš pracovní i osobní život. Jak si poradit s všudypřítomným stresem? To se dozvíte v článku lektorky soft skills Lenky Kolajové.
číst více