Top vision

czen

Jak ženy sabotují samy sebe v práci?

Co chybí českým ženám? Schopnost sebeprosazení!  Své o tom ví Kristin LaRonca Parpel, Američanka žijící v Praze, která vystoupí na naší konferenci Úspěšná asistentka manažera

 

Být ženou, která buduje svou kariéru, je poněkud jiné, než pohybovat se ve světě práce jako muž. Od mužů se přirozeně očekává, že budou v práci úspěšní. Od žen zase až tolik ne. Svůj vliv na to má i výchova, která naprogramovala muže na výkony a ženy na vztahy. 

 

Představujeme vám 5 věcí, kterými ženy sabotují svou kariéru. Tohle muži obvykle nedělají:

 

1. Ženy o sobě příliš pochybují.

 

Velké ego hraje hlavní roli v mnoha vtipech o mužích. Ženy jsou však na tom se svou schopností sebereflexe daleko hůře. Jsou příliš sebekritické a neustále pochybují o svých schopnostech. Pronásleduje je pocit, že pouze předstírají, jak svou práci zvládají. Uvnitř si přitom myslí, že na svou pozici nestačí.

 

Sebepochybnosti jsou sebepoškozující, pokud se stávají příčinou promarněných kariérních příležitostí. Ženy by na sebe neměly být tak přísné. To, co tolerují u jiných, totiž často netolerují u sebe. 

 

2. Ženy se málo prosazují.

 

Některé ženy věří, že když budou tvrdě pracovat, někdo si toho všimne a odmění je. Když ocenění nepřichází, stěžují si na nespravedlnost. Ženy by měly pochopit, že výsledky jejich práce jsou neviditelné, dokud se s nimi neprezentují.

 

Stejně tak by se měly naučit říct si včas o povýšení na novou pozici nebo o zvýšení platu. V momentě, kdy dospějí do bodu vyhoření, už bývá pozdě. 

 

3. Ženy chtějí, aby je druzí měli rádi.

 

Spousta žen v práci vykazuje syndrom hodné holčičky. Bývají ochotné a snaží se vycházet všem vstříc. Nakonec jsou zavalené prací, za kterou vůbec nemají zodpovědnost. Kvůli požadavkům druhých lidí pak nemají čas na své vlastní priority.

 

Není možné říkat na všechno ano. Někdy je potřeba říci ne. Muži s tím obvykle nemají problém, protože se nesnaží být oblíbení. Nepotřebují, aby je měli všichni rádi.

 

4. Ženy mezi sebou soupeří.

 

Málokterá žena snese to, že jiná žena je úspěšnější. Rivalita mezi ženami je na pracovišti spíše kontraproduktivní. Soupeření zvyšuje produktivitu jen zdánlivě. Spolupráce vede ke kreativnějším řešením, jeden nápad ve skupině vede k dalšímu a ten k dalšímu.

 

5. Ženy se špatně prezentují.

 

Svému okolí poskytujeme informace o sobě i beze slov. Tím, jak se oblékáme, jak stojíme, jak sedíme, jak se tváříme, jak gestikulujeme… Ženy by si měly dávat pozor na to, aby působily dostatečně dospěle, nikoliv jako malé holčičky.

 

Ženy by si měly dávat větší pozor i na projevy nejistoty. Pokud ke své práci něco potřebují, měly by si o to sebevědomě říct, a ne se doprošovat a omlouvat, že někoho obtěžují. Své nápady a názory by nikdy neměly prezentovat s intonací otázky. Tohle je velké NE. Projevy nejistoty budí nedůvěru.

 

Komentáře

Karla
5.7.2019

to je pravda, moc se neprojevovat, delat si svoji praci nejlepe jak umite, a to staci. v praci rici dobry den, kyz potrebuji nutne se zeptam na neco pracovniho a soukromim rozhovorum se vyhybat. a pak jen naschledanou. cim vic se clovek projevuje na verejnosti tim lip.

Julie
31.3.2019

Nemám maturitu, ale měla jsem štěstí, že jsem natrefila na člověka, který mi dal příležitost a dostala jsem práci osobní asistentky. Hrozně se plácám v celé té administrativě, říkám si, že na to nemám, ale šéf mi věří a já prostě MUSÍM! Makám na sobě, snažím se v tomto směru vzdělávat a jde to. Pomalu, ale jde.. Taky si samozřejmě nevěřím a mám x pochybností jestli to nevzdát. Jiná příležitost už ale nebude...

Gabrielle
11.3.2019

Všechno jde jen to chce změnit
Své vlastní myšlení a přestat se bát.A také se že všeho hned nehroutit.????????????

Jméno
7.3.2019

Kdyz jste vyucena jen bez maturity tak se na jinou praci nedostanete!Ikdyz vite ze jste schopna s ucenliva,nedaj vam proste sanci i na praci kde ta maturita se vlasne ani nepotrebuje.
A jeste hodnoti se i vek!koukaji na to ikdyz na to treba nevypadate.

Jméno
6.3.2019

Nesmysl, ze by se nemel rikat nahlas nazor a moc neprojevovat. Pak budime dojem, ze zadny nazor nemame a jsme tedy nakonec mozna i hloupe. V tom lepsim pripade jen bez nazoru". Clovek bez nazoru je clovek bez vize. Clovek bez vize nemuze byt uspesny.

Jméno
5.3.2019

A jak tedy by se mely prezentovat. Usmivat se ale ne moc

Jméno
5.3.2019

Lidi resi I chovani ,uplne drobnosti. Lepsi je se moc neprojevovat ve vsem. Nazory nerikat. Nechavat si pro sebe

Nový komentář

e-book Vytvořte nezapomenutelnou prezentaci

Vytvořte nezapomenutelnou prezentaci

Naučte se s námi opustit nudné stereotypy v prezentování, proměňte trému ve svou výhodu a odrovnejte kolegy i nadřízené perfektním projevem.

nahoru