Top vision

czen

Setkání mistrů JARO 2018

Letošní, už 12. Setkání mistrů, pořádané společností Top Vision (EDUA Group) se uskutečnilo 5. dubna v prostorách historicky největšího výrobce cvičných proudových letounů na světě, firmě Aero Vodochody Aerospace. Akce se osobně zúčastnil i výrobní ředitel Jan Čáp, který na akci mimo jiné pohovořil o aktuálním stavu výroby prvních šesti kusů nového letounu L-39NG.

 

Aero Vodochody Aerospace v minulosti vyrobilo sedmdesát procent světové produkce cvičných podzvukových proudových letounů a rozhodně má na co navazovat. „Aero bylo v minulosti historicky zaměřeno na jeden produkt. V rámci tohoto produktu a v rámci tehdejších požadavků východního bloku bylo schopno pro tento produkt zajistit podporu, vývoj a výrobu. Zásadní strategickou změnu Aero zažilo kolem roku 2000, kdy skončila výroba letadel L-159, jichž se vyrobilo kolem sedmdesáti kusů. V té době se však firma začala zaměřovat na aerostructures programy. A začalo spolupracovat s velkými světovými hráči, jako jsou Bombardier, Airbus či Embraer a pro ně vyrábět dílčí montážní celky. V roce 2014 však došlo k návratu ke kořenům a zaměření se na vývoj a výrobu nových letadel, tedy to, co Aeru vždycky šlo. Od našeho nového letounu si tedy slibujeme navázání na naše předešlé historické úspěchy,” řekl Jan Čáp.

 

V průběhu akce měli návštěvníci setkání možnost se do výroby této významné firmy podívat podrobněji. A nahlédnout zde též na dva základní pilíře každé firmy, jimiž jsou LIDÉ a KOMUNIKACE na pracovišti. Na příkladu firmy Aero Vodochody Aerospace se pak mohli návštěvníci podívat, jak  vytěžit z jinakosti jednotlivců to nejlepší pro tým i jak takový tým vůbec správně poskládat, aby přinášel co nejlepší výsledky. Či jak ve výrobě přistupovat ke generačním rozdílům a problémům, které kvůli nim vznikají. Anebo jak pracovat s cizinci a naučit se jim být dobrým lídrem.

 

Budeme se proto těšit na další chystané Setkání mistrů.

e-book Plánujte

Plánujte

Naučte se lépe si naplánovat pracovní týden tak, aby Vám zbyl čas na osobní záležitosti. Stáhněte si náš eBook zdarma a pusťte se do toho.

nahoru