Top vision

czen

Jak vycházet se šéfem?

Vztah s vaším šéfem je ten nejdůležitější ze všech vašich pracovních vztahů, a proto se vyplatí do něj investovat. Nejdříve byste měli identifikovat, pro jaký typ šéfa pracujete. Víte, jaká je to osobnost? Je to idealista, perfekcionista, nebo terorista?


Představujeme vám 3 typy šéfů. Jsou pozitivní, ale přesto není snadné pro ně pracovat: 

 

1. typ: idealista


Tento typ šéfa je více hlavou v oblacích než nohama na zemi. Je to inovátor a inspirátor. Má spoustu nových nápadů, pro které dokáže nadchnout svůj tým.


IDEALISTA vyniká v brainstormingu. Tím však jeho role obvykle i končí. Rutina ho ničí, a tak realizaci přenechává ostatním. Úkoly zadává velmi nekonkrétně. Proto mu pokládejte otázky: Jaký je budget? Jaký je deadline?


Od IDEALISTY nemůžete očekávat něco jako plán. V podstatě je potřeba, abyste převzali vedení a přemýšleli za něj. Průběžně ho informujte, jak práce pokračuje, aby věděl, že vše je na vašem to do listu a on může organizaci pustit z hlavy.


Je váš šéf IDEALISTA? Dávejte najevo nadšení pro jeho nápady. 

 

2. typ: perfekcionista


PERFEKCIONISTA potřebuje mít všechno pod kontrolou. Pokud vám vadí, že vás neustále sleduje, neberte si to osobně jako projev nedůvěry. Kdyby to nedělal, nedokázal by klidně spát.


PERFEKCIONISTA je ten nejpřísnější kritik. Když mu plni nadšení a očekávání představíte svůj nápad, on vám ho během jediné minuty rozcupuje na kousky. Vůbec to však neznamená, že se mu váš nápad nelíbí. Perfekcionista je hledač chyb. Proto se ho naučte vnímat jako svého pomocníka. Odhalí chyby ve vašem scénáři, aby se následně neodehrály v realitě.


Tento typ šéfa neví, co to je improvizace. Proto se připravte na to, že po vás bude vždy vyžadovat propracovaný plán. Pokud na něho chcete udělat dojem, představte mu i několik katastrofických scénářů a předveďte mu, že jste na ně připraveni.  


Je váš šéf PERFEKCIONISTA? Dokažte mu, že máte vše pod kontrolou.

 

3. typ: terorista


Jde mu v první řadě o věc a až v druhé řadě o lidi. Nebojí se jít do konfliktu. Nechá se snadno vytočit, je vznětlivý a dokáže vybuchnout.


TERORISTA nemá trpělivost. Potřebuje vidět, že se věci hýbou kupředu. Jde mu o pokrok. Když vám řekne, že něco nefunguje, očekává od vás, že to dáte do pořádku ihned! 


TERORISTA je srdcař. Dává do práce svou duši a totéž očekává od svého týmu. Mluví rychleji, než myslí. Není to diplomat a neuvažuje nad tím, koho by se mohl dotknout. Současně mu nejde o to, aby byl u svého týmu oblíbený. Obrňte se tedy tolerancí.


Je váš šéf TERORISTA? Dejte do práce všechno. I kus sebe.

 

Komentáře

zenith group
18.1.2019


Have you being having difficulty in accessing loan from the bank? has your request been turned down on several
loan applications and you feel so frustrated?
You don't need to worry because Zenith creditors & Investments Inc is here to give you
that loan you have being applying for.
Zenith creditors & Investments Inc, is readily available to provide
you with the requested loan. We are legitimate, reliable and guranteed
loan institution. We are the best when it comes to quick loan processing and of course
our interest rate is 2.5 %. We give loans ranging from $100,000.00 to $1,000,000.00.
Contact us now via our email (zenithgroupcredit@gmail.com)
Speak with one of our customer units for more inquiries on +35723000149. We will be expecting
you, and Your satisfaction and financial success is our goal and your cooperation with us will be a good experience.

Nový komentář

e-book Vytvořte nezapomenutelnou prezentaci

Vytvořte nezapomenutelnou prezentaci

Naučte se s námi opustit nudné stereotypy v prezentování, proměňte trému ve svou výhodu a odrovnejte kolegy i nadřízené perfektním projevem.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Jeho používáním s tím souhlasíte.

nahoru