Top vision

czen

Notice: Undefined index: save_form_ebook_akce in /var/www/webtv/pages/blogy/blogy_detail.php on line 85

Kouzlo dokonalé prezentace

Prezentování se řadí mezi pravidelné pracovní činnosti celé řady z nás. Odhalte s námi tajemství dokonalé prezentace, vypilujte všechny důležité body a oslňte své publikum!

O obchodním úspěchu rozhoduje především znalost konkurence a také schopnost zvládat přemíru informací, které dnešní doba přináší a které potřebujete svým podřízeným, partnerům i zákazníkům poskytnout. 

 

Každý z nás jistě sledoval prezentaci, která byla nudná, nezajímavá a i když se samotný řečník snažil, své publikum spíše uspal, než zaujal.

Jak tedy správně prezentovat potřebné informace, aniž byste své posluchače zahltili? Naučte se vytvářet dokonalou prezentaci, na kterou jen tak někdo nezapomene!

 

Pohrajte si s čísly!

Číselné údaje jsou mnohdy samy o sobě téměř nicneříkající. Pokud si ale s čísly pohrajeme, můžeme celou informaci zatraktivnit, a tak si jí posluchači lépe zapamatují.

Nejmenovaná finanční skupina dosáhla za poslední rok zisku 31,5 milionu korun. Což je téměř stejné číslo, jako počet sekund v roce. Můžeme tedy říct, že tato finanční skupina vydělala za uplynulý rok s každou vteřinou jednu korunu. Nejen, že touto cestou je číselný údaj snáze zapamatovatelný, zároveň je pro posluchače i atraktivnější než prostý výčet číslic.

 

Pokud se chystáte prezentovat větší množství různých čísel, rozhodně zvažte, jakou formou to provedete. Chceme-li porovnat například určitá časová období, použijeme sloupcový graf, ukazujeme-li trend, používáme graf spojnicový. Pro výsledky hlasování nebo rozložení celku se pak ideálně hodí oblíbené koláčové grafy. Zní to jednoduše, ale volba grafu je poměrně dosti důležitá.

 

Demonstrujeme-li rozložení celku na čtyři části koláčovým grafem, je sdělení téměř jednoznačné. Jedna skupina tvoří většinu, druhá skupina zaujímá čtvrtinu grafu a zbylé dvě jsou téměř stejné a tvoří menšinu celku.

Pokud ale ukazujeme osm skupin, stává se z koláčového grafu chaos a posluchačům nemusí být úplně jasné, co se tímto grafem snažíme demonstrovat. Zde je nutné zvolit jinou formu zobrazení.

 

Získejte informace, naučte se je správně podat a prezentujte sebevědomě!

Tvorba dokonalé prezentace by se měla skládat ze tří kroků: 1. plánování, 2. designování, 3. prezentování. Pokud tyto tři kroky dokonale zvládnete, vytvoříte úžasnou a nezapomenutelnou prezentaci, po jejímž přednesení jistě uslyšíte hlasitý aplaus.

Právě tímto postupem se zabýváme v našem e-booku Vytvořte nezapomenutelnou prezentaci.

Stáhnout e-book

 

Do e-booku se nám nevešly zdaleka všechny tipy a triky. Mnohem více se jich dozvíte na kurzu Prezentační design budoucnosti, kde vám pomůžeme objevit všechny způsoby, jak prezentací nenudit, ale naopak zaujmout a inspirovat.

Expert na prezentační design Ondřej Staněk vás naučí vytvářet profesionální prezentace, které si vyzkoušíte rovnou na samotném tréninku.

nahoru