Top vision

czen

Co dělají skvělí lídři skvěle?

V každé profesi jsou machři i nemachři. Co odlišuje nadprůměrné lídry od těch podprůměrných? Jsou vůdčí schopnosti vrozené, nebo se dají natrénovat? Přečtěte si, co dělají skvělí lídři skvěle, a okopírujte to.  

 

1. Posilují pouto ke značce zaměstnavatele

 

Největší problém se zaměstnanci spočívá v tom, že dostávají zaplaceno za splnění svých základních povinností. Ze zisků majitele nemají nic, a tak nejsou motivovaní, aby přicházeli s návrhy, jak posunout byznys správným směrem a vydělat víc peněz.

 

Lídři mají nelehký úkol. Měli by inspirovat své lidi k tomu, aby chtěli být ve své práci ti nejlepší. Měli by angažovat zaměstnance tak, aby jim záleželo i na značce zaměstnavatele. V podstatě jde o to, aby lidé pracovali tak, jako by jim firma patřila. Jak toho dosáhnout? Není to velká věda.

 

Lidé chtějí být za svou nadstandardní práci nadstandardně oceněni. Chtějí pracovat v prostředí, které je k nim fér. Naopak nic nedokáže demotivovat více než vedení, které přehlíží individuální úsilí. 

  

2. V úspěchu svých podřízených nespatřují hrozbu

 

Schopný lídr ví, že jeho posláním je pomáhat ostatním, aby využili svůj potenciál naplno a byli ve své práci úspěšní. Podporuje jejich kariérní růst v rámci firmy.

 

Neschopný lídr se bojí lidí, kteří mají dobré nápady a dobré výsledky. Má strach, že by mohl být nahrazen a sesazen ze svého pohodlného křesla. Svým podřízeným staví do cesty překážky a snaží se snižovat jejich sebevědomí, aby tolik nezářili a aby ho nezastínili.

 

Šéf, který se snaží své lidi ušlapat, nakonec přijde buď o ně, nebo o svůj post. 

 

3. Poskytují pravidelnou zpětnou vazbu

 

Skvělí lídři se nevyhýbají negativní zpětné vazbě. Ti nejtalentovanější a nejambicióznější lidé totiž potřebují slyšet konstruktivní kritiku, aby se mohli dál vyvíjet a zdokonalovat své dovednosti. Pokud neví, jak si vlastně vedou, nemohou se zlepšovat.

 

Naplánujte si se svými podřízenými pravidelné 1-2-1 meetingy. Dejte jim vědět, co se jim povedlo a nepovedlo. Nezapomeňte také na to, že o feedback si můžete říct i vy jako nadřízení.

 

4. Dokážou se postavit za své podřízené

 

Skvělí lídři jsou na veřejnosti stoprocentně na straně svých lidí. Nikdy své podřízené nekritizují před klienty nebo kolegy. Pokud k nim mají výhrady, řeší to vždy v soukromí. Jestliže se ve vypjaté situaci postavíte za svého podřízeného, získáte si tím jeho důvěru a loajalitu.

 

5. Vedou svým osobním příkladem

 

Kdy pracují lidé s maximálním nasazením? Právě tehdy, když vidí maximální pracovní nasazení u svého šéfa. Stejně tomu je i s nadšením pro práci. Pouze zapálený lídr dokáže zapálit svůj tým. Dokáže lidem předat svou vizi a získat je pro ni. Skvělý lídr se pozná tak, že jeho podřízení chtějí být jako on. 

 

Posunuli jste se na vedoucí pozici? Právě pro vás jsme připravili cyklus kurzů MANAGEMENT SKILLS. Předáme vám kompletní know-how pro práci manažera, s nímž zvýšíte jak svou osobní produktivitu, tak i výkonnost celého týmu.

 

 

Nový komentář

e-book Odcházejte z práce včas

Odcházejte z práce včas

Pracujte efektivněji, vyhněte se přesčasům a odcházejte z práce včas!

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Jeho používáním s tím souhlasíte.

nahoru