Top vision

czen

Projekty elegantně a bez Excelu

Poznejte nové techniky a zdokonalte se v těch, které už umíte! Zjistěte, která z možností nástrojů je pro vás ta správná. Jak udržet přehled o vývoji projektu a jak usnadnit postupy při plnění jednotlivých úkolů? Řízení projektů je v dnešní době často vyhledávaná dovednost a já vás naučím, jak v ní chodit!

Většina firem v současné době hledá svou odpověď na otázku: „Jak efektivně řídit inovační projekty a zavádět změny a současně každodenně poskytovat kvalitní službu zákazníkům?“. Má reakce není přímo odpovědí, je to spíše zhodnocení – jenom s Excelem anebo milimetrovým papírem to asi nevyjde.

Na desítkách kurzů Praktické řízení projektů, které jsem v posledních letech lektoroval, jsem si udělal takový malý průzkum. Ptal jsem se vždy účastníků, jaký SW nástroj pro svou práci na projektech používají. Bez ohledu na oblast podnikání na celé čáře vyhrává MS Excel. A doplňková otázka: „Proč to tak je?“ vedla ke škále odpovědí, z nichž významné bylo přesvědčení, že specializované SW nástroje jsou drahé, že praktici používají to, co umí a co mají z minulých projektů vyzkoušené a že není čas hledat (a učit se) něco nového.

Sám jsem při svých projektech kdysi dávno také používal tabulkový procesor a vím, že pro řízení projektů se moc dobře nehodí – třeba jenom vytvoření časové osy s vyznačením návaznosti úkolů, anebo aktualizace projektového.xls failu, když se změní klíčové datum, na které je navázáno několik činností…

Podpora technologií pro řízení projektů nabízí v dnešní době zajímavé možnosti podpory – elegantní a rychlé plánování projektu, poloautomatické generování grafů a vizualizací, delegování, sdílení a připomínání úkolů a třeba i častější komunikaci členů týmu.

Já osobně mám nejraději úsporu času při „typových“ projektech. Líbí se mi, když dobře připravená „projektová kuchařka“ vytvořená během prvního projektu, zkrátí dobu přípravy dalšího projektu na polovinu času a někdy ještě méně…

Představím vám několik projektových nástrojů, které si sami vyzkoušíte v rámci práce na modelovém zadání. Zadání jednoho z modelových projektů je „zajištění hypotéky pro koupi bytu“. Modelové, ale maximálně reálné zadání vám ukáže možnosti i omezení SW nástrojů Easy project, Gantter, Asana a dalších.

Jak však takový nástroj vybrat? Podle čeho odhadnout výši „přiměřené počáteční investice“? Jak optimalizovat čas na učení se „něčeho nového“?

Po absolvování kurzu Softwarové nástroje pro řízení projektů v top vision budete schopni na tyto otázky sami odpovědět!

 

Motto:

Neříkej, že to nejde použít,

raději řekni, že to zatím neumíš.

 

Těším se na vás.

Miloš Pícha

Miloš Pícha

Miloš Pícha

Konzultant v oblasti projektového řízení a poradce managementu

e-book Vytvořte nezapomenutelnou prezentaci

Vytvořte nezapomenutelnou prezentaci

Naučte se s námi opustit nudné stereotypy v prezentování, proměňte trému ve svou výhodu a odrovnejte kolegy i nadřízené perfektním projevem.

nahoru