Top vision

czen

HR AgileTalks: Inspirujte se a transformujte se

Tématem prvního večerního meetupu HR ředitelů a HR specialistů se stal agilní koncept vedení firem. Agilní styl není o tom, jak pracovat tvrdě, ale o tom, jak pracovat chytře. V současné době se „agile“ jeví jako jediná cesta, která umožnuje organizacím dlouhodobě přežít a prosperovat. Největší a nejúspěšnější společnosti světa to ví, a proto agilní jsou. Ví to Google, ví to Apple, ví to Microsoft.


Pozvali jsme si agilního kouče, aby nám popsal transformační procesy, kterými nyní prochází svět práce. Mění se role zákazníka i role zaměstnance, staré struktury se pomalu rozpadají, aby mohly vzniknout nové. Vypadá to, že všichni žijeme ve velmi vzrušující době.

 

Jaké trendy tedy můžeme očekávat? Jaký je rozdíl mezi tradičním a agilním stylem práce? 


Starý systém funguje jako soustava nadřízených a podřízených. Jednotlivec plní příkazy a pracuje na svých specifických úkolech, aniž by vnímal kontext. Často se cítí frustrovaný, protože nevidí výsledky a smysl své práce. Starý systém vyhovuje rutinérům, kterým nevadí stereotyp. V tomto konzervativním modelu se firmy doslova zakonzervují a například nadále nabízejí klientům to, co už dávno nechtějí. Líné instituce tohoto typu v konkurenci neobstojí. 


V novém systému se organizace projevují jako živé organismy, které se neustále mění, rozvíjí se a rostou. Už nejde o to potěšit šéfa. Jde o to potěšit klienta. Kvalitní služba je společným cílem a společným smyslem práce. Úspěch projektového týmu je i úspěchem jednotlivce. Pracovníci mohou uplatňovat své talenty, učit se od ostatních a neustále se vyvíjet. Nový systém přitahuje lidi, kteří milují výzvy, a vizionáře, kteří chtějí uplatňovat své nápady. Tento koncept je postaven na kontinuálních inovacích.


Z teorie do praxe. Vítejte v kancelářích BridgeWaterBlu.


Poté, co byly představeny základní principy práce projektových týmů v agilních společnostech, nabyla abstraktní schémata z flipchartu konkrétní podobu. Jakub Konečný, zakladatel a CEO firmy BridgeWaterBlu, sdílel svůj autentický příběh o tom, jak se jeho společnosti podařilo postupně přejít na agilní systém a jak z toho dodnes benefituje.


HR manažeři, kteří na akci přišli, načerpali spoustu inspirace a praktických návodů, z nichž některé působily až paradoxně. Věřili byste, že se zrušením pevné pracovní doby budou lidé v práci trávit více času, nikoliv méně? Věděli jste, že o přijetí nového kolegy nemusí rozhodovat personalista, ale může si ho vybrat samotný tým? Napadlo by vás, že vyšší kontroly dosáhnete tak, že se vzdáte kontroly? A přišlo už vám na mysl, že vyděláte více peněz, pokud se nebudete soustředit primárně na vydělávání peněz?


Poté, co hosté dostali odpovědi na všechny své otázky, přesunuli se do kanceláří BridgeWaterBlu a měli tak možnost vidět na vlastní oči, jak to v takové agilní společnosti vypadá. Potvrdilo se, že příklad vydá za tisíce slov.


Pokud jste o tuto akci přišli, sledujte nás na webu a na sociálních sítích, protože pro vás už nyní připravujeme další HR meetup. Přijďte se inspirovat a networkingovat.

Komentáře

zenith group
18.1.2019


Have you being having difficulty in accessing loan from the bank? has your request been turned down on several
loan applications and you feel so frustrated?
You don't need to worry because Zenith creditors & Investments Inc is here to give you
that loan you have being applying for.
Zenith creditors & Investments Inc, is readily available to provide
you with the requested loan. We are legitimate, reliable and guranteed
loan institution. We are the best when it comes to quick loan processing and of course
our interest rate is 2.5 %. We give loans ranging from $100,000.00 to $1,000,000.00.
Contact us now via our email (zenithgroupcredit@gmail.com)
Speak with one of our customer units for more inquiries on +35723000149. We will be expecting
you, and Your satisfaction and financial success is our goal and your cooperation with us will be a good experience.

Nový komentář

e-book Vytvořte nezapomenutelnou prezentaci

Vytvořte nezapomenutelnou prezentaci

Naučte se s námi opustit nudné stereotypy v prezentování, proměňte trému ve svou výhodu a odrovnejte kolegy i nadřízené perfektním projevem.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Jeho používáním s tím souhlasíte.

nahoru