Top vision

czen

Když vzdělávání pomáhá ...

Top Vision je součástí mateřské organizace EDUA GROUP. Ta má pod sebou další značky jako je James Cook Languages, Tutor, Digiskills, Jipka.

Naše jazyková část připravila v těchto těžkých časech vzdělávací materiály. Veškeré vytvořené materiály pomohou lepší komunikaci mezi obyvateli České republiky a ukrajinskými válečnými uprchlíky. Co pro vás EDUA GROUP tedy konkrétně připravila?


1. Slovníčky

Na podnět lektorky, která u sebe ubytovala dvě ukrajinské maminky, jsme vypracovali česko-ukrajinské slovníčky pro usnadnění komunikace. Ty jsme průběžně doplnili o ukrajinsko-českou verzi a brožury Základní fráze a Ve škole. Všechny slovníky jsou volně dostupné na odkazu: https://bit.ly/cz_uk_slovnik.

Slovníky sdílelo v rámci své metodiky Vzdělávání ukrajinských dětí a v sekci Jak na jazykové bariéry i MŠMT. Stovky kopií jsme odnesli do Městské knihovny, Kongresového centra, Šatníku Praha, na Hlavní nádraží. Využili je i Zdravotní klauni, rozeslali jsme je na školy a dobrovolníkům po celé České republiky. 

Protože si naše slovníčky našly přes sociální sítě cestu i na Slovensko, vypracovali jsme i slovensko-ukrajinské slovníčky: https://bit.ly/sk_uk_slovnik

2. Aplikace 

Spojili se s námi expertní dobrovolníci z Česko.Digital, kteří na základě našich slovníčků vytvořili aplikaci Movapp, kterou dále vyvíjí a plánují ji rozšířit o možnost cvičení. V plánu je také mobilní aplikace.


3. Myšlenkové mapy

Kontaktoval nás i Kreativní slovník, který chce naše slovníčky převést do podoby myšlenkových map. Připravili jsme podklady pro slovenštinu, angličtinu, němčinu a ve spolupráci s JCL Polsko i pro polštinu. Jak to bude vypadat? Malá ukázka na: https://bit.ly/mapa_prvni_kontakt


4. Kurzy “Úvod do češtiny”

Od 15. 3. jsme vypsali sérii 23 termínů češtiny pro cizince. Termíny byly během dvou dnů plně obsazeny, proto postupně vypisujeme i termíny na duben. Kurzy mají formát 3 x 60 minut a poskytují vhled do toho, jak funguje čeština. Více informací na našich webových stránkách EDUA GROUP.

Každý účastník našeho kurzu dostane licenci od společnosti Utalk zdarma pro sebe a své rodinné příslušníky. 

Ve třídách jsou připravené hry a stavebnice pro děti od společnosti Albi, která nám je v rámci spolupráce zapůjčila.


4. Zaměstnávání lektorů z Ukrajiny

Spojili jsme se s Academic Director z London School of English v Kyjevě, která nás doporučila jako zaměstnavatele pro kvalifikované lektory, kteří kvůli válce odcházejí z Ukrajiny. Zatím nás kontaktovala ukrajinská lektorka, která je v Polsku a proto jsme ji propojili s kolegy v JCL Polsko a třemi rodilými mluvčími angličtiny, kteří se chtějí usadit v Praze. 

Hledáme také možnosti zaměstnání ukrajinských lektorů, kteří jsou v České republice.

 

e-book Naučte se vstávat dřív

Naučte se vstávat dřív

Dozvíte se, jak si zautomatizovat brzké ranní vstávání a proměnit jej ve výhodu. Poradíme vám, jak se vyvarovat prokrastinaci a jak je to s ranní kávou.

nahoru