Top vision

czen

Trendy v mobilním vzdělávání II

V mobilním telefonu máme uloženu svou platební kartu, vstupenky do divadla, oblíbený hudební playlist, osobního taxikáře i všechny své kamarády. V současné době se mobilní zařízení začínají využívat i v oblasti vzdělávání.

 

Představujeme vám dalších 5 trendů v mobilním vzdělávání. Můžete je využít pro váš vlastní rozvoj i pro rozvoj vaší firmy.

 

1. Gamifikace podporuje popularitu mobilního učení

 

Popularita mobilního vzdělávání je dána svobodou učit se kdykoliv a kdekoliv. V pohodlí domova, v dopravních prostředcích, na letištích, na plážích… Propojení mobilního učení s gamifikací však vnáší do vzdělávacího procesu i prvek zábavy. Tím se vytváří pozitivní vztah k učení jako takovému.

 

Gamifikace přináší i řadu dalších výhod. Publikování vlastního skóre z testu může působit jako významný motivační faktor. Diskuse s jinými studenty o daném tématu může vést k rozšíření a prohloubení vědomostí. S tím se zvyšuje také angažovanost studentů v procesu vzdělávání.  

 

 

2. Mobilní vzdělávání respektuje individualitu

 

Jednou z předností mobilního učení je také personalizace vzdělávacího procesu. Účastníci tradiční výuky probírají ve stejném čase a prostoru stejnou učební látku stejným tempem, což ale nemusí všem vyhovovat. M-learning je více variabilní.

 

Není nutné, aby se všichni potkali na jednom místě. Nedochází tak k časové ztrátě v důsledku dojíždění. Není ani nutné, aby se všichni učili ve stejnou dobu. Někdo se dokáže nejlépe soustředit dopoledne, někdo odpoledne. Navíc se může každý učit svým vlastním tempem, u některých úseků učiva zrychlit, u jiných zpomalit, k něčemu se vrátit, něco přeskočit. Tím se učení stává efektivnějším. 

 

3. Offline se stává novým online vzděláváním

 

Teprve platforma, která umožňuje učit se i offline bez závislosti na připojení k internetu, je klíčem ke skutečnému učení se kdykoliv a kdekoliv. Vzdělávání bez omezení vyžaduje offline prostředí, které se synchronizuje při obnovení internetového připojení.  

 

 

4. M-learning může sloužit jako nástroj pro social learning

 

Skvělý způsob, jak vtáhnout účastníky do vzdělávacího procesu, je dát jim prostor k tomu, aby přispěli svými vlastními zkušenostmi. Jejich příspěvky mohou vzdělávací obsah obohatit a dále rozvíjet. Přidanou hodnotu je pak posilování společenského a sociálního života ve firmě.

 

5. Umělá inteligence odstraní administrativní bariéry

 

Pokroky v umělé inteligenci zefektivní poskytování vzdělávacího obsahu. Pomohou při odstraňování těžkopádných administrativních procesů a umožní tak soustředit se na to, co je důležité: vytváření skvělého vzdělávacího obsahu.

 

Komentáře

zenith group
18.1.2019


Have you being having difficulty in accessing loan from the bank? has your request been turned down on several
loan applications and you feel so frustrated?
You don't need to worry because Zenith creditors & Investments Inc is here to give you
that loan you have being applying for.
Zenith creditors & Investments Inc, is readily available to provide
you with the requested loan. We are legitimate, reliable and guranteed
loan institution. We are the best when it comes to quick loan processing and of course
our interest rate is 2.5 %. We give loans ranging from $100,000.00 to $1,000,000.00.
Contact us now via our email (zenithgroupcredit@gmail.com)
Speak with one of our customer units for more inquiries on +35723000149. We will be expecting
you, and Your satisfaction and financial success is our goal and your cooperation with us will be a good experience.

Nový komentář

e-book Vytvořte nezapomenutelnou prezentaci

Vytvořte nezapomenutelnou prezentaci

Naučte se s námi opustit nudné stereotypy v prezentování, proměňte trému ve svou výhodu a odrovnejte kolegy i nadřízené perfektním projevem.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Jeho používáním s tím souhlasíte.

nahoru