Top vision

czen

Martin Zbránek

Lektor a kouč se specializací na snižování demotivace, vedení lidí, trénink nových manažerů a komunikační dovednosti

Jak jste se ke vzdělávání dostal?
V roce 2002 jsem nastoupil ve společnosti AmRest s.r.o. do interního manažerského programu, jehož součástí byl i nácvik tréninku a vzdělávání nových zaměstnanců. Tato činnost mě natolik zaujala, že jsem se jí věnoval nad rámec svých manažerských povinností. Přicházel jsem s různými návrhy, jak zaměstnance vzdělávat, což po určité době zaujalo tehdejšího šéfa vzdělávání, který mi nabídl přestup z provozu do tréninkového oddělení. V následujícím roce jsem absolvoval několik kurzů se zaměřením na lektorské dovednosti, ale i leadership a koučink. V letech 2004 až 2008 jsem vedl malý tým interních trenérů, který se specializoval na vzdělávání a certifikaci nových manažerů společnosti. 

Kde jste načerpal nejvíce zkušeností?
5 let jsem působil v interním vzdělávání, od roku 2008 realizuji otevřené kurzy pro veřejnost a firemní kurzy v České republice a na Slovensku. Zkušenosti jsem získal i na pracovišti klientů, při vedení talentových programů nebo v rámci individuálního rozvoje zaměstnanců a manažerů firem, ve kterém rád nabízím a kombinuji techniky koučinku, tréninku a mentoringu. Důležitým partnerem je pro mě společnost Top Vision, se kterou se na svých aktivitách již 13 let podílím. 

Jaký je Váš přístup k tréninkům a školením?
Nikdy se nestavím do role učitele, zvláště když mám před sebou dospělé lidi. Na začátku každého školení stanovím společně s účastníky míru/úroveň jejich motivace školit se, s tímto poznatkem pak pracuji v průběhu celého dne. Předávám pouze takové poznatky a techniky, které jsem si vyzkoušel v roli manažera, lektora nebo kouče, abych uměl každému odpovědět na dotazy důvěryhodně. Pokud s tím účastníci kurzů souhlasí, každou techniku si mezi sebou vyzkouší, zároveň si vytvářejí vlastní tréninkový plán, který jim slouží v jejich praxi jako návod, jak s novými technikami začít. 

Jakými projekty byste se chtěl pochlubit? 
Kromě pěti let v interním vzdělávání je to 13 let spolupráce se společností Top Vision, se kterou jsem realizoval vzdělávací programy pro společnosti Wrigley Confections ČR, Česká spořitelna, DHL, DSV Solutions, Spolana, VICTORIA Vysokoškolské sportovní centrum MŠMT, Foxconn Technology CZ, Bonatrans Group. Nepřetržitě 7 let připravujeme také vzdělávací programy pro společnost HMMC Hyundai Nošovice. Realizujeme zde firemní kurzy, týmové a individuální koučinky nebo talentové programy pro budoucí vedoucí pracovníky. Nejdéle realizovaný otevřený kurz, který v Top Vision vedu, je Manažer na startovní čáře. Od roku 2017 tímto školením pomáháme novým manažerům s jejich začátky ve vedoucích pozicích. 

Jakým tématům rozvoje se věnujete? 
Mojí specialitou je celá oblast vedení lidí - především start nových manažerů. Dále delegování úkolů a poskytování zpětné vazby, rozvoj zaměstnanců nebo snižování jejich demotivace. Do problematiky vedení lidí zahrnuji i typologii, řešení konfliktů nebo asertivní komunikaci. Pokud se účastníci kurzů chtějí naučit novou techniku, je efektivní vytvořit si nový návyk. Budování nových návyků je téma, které předávám společně se svými celoživotními zkušenostmi, jak s návyky pracovat. Po lektorské práci jsou mojí druhou specializací individuální koučinky, kterými pomáhám klientům s jejich rozvojem, s řešením problémů, často i se syndromem vyhoření. 

 

Chyby, jichž se dopouštíme v dobrých časech (vrcholy), vytvářejí příští špatné časy (údolí). Chytré činy, které vykonáme ve špatných časech, vytvářejí budoucí dobré časy.

Kurzy lektora

Manažerské minimumHodnocení: 1,06

Manažer na startovní čáře

Jak uspět v roli manažera

27. - 28. 8. 2024 Praha 1
11 990 Kč bez DPHZobrazit
New

Budujte správné návyky

Praktické rady z praxe skutečně efektivních lidí

9. 9. 2024 Praha 1
4 990 Kč bez DPHZobrazit

Hodnocení lektora

1,00 Průměrné hodnocení lektora od účastníků

Martin Zbránek má hodně odborných zkušeností. Na každý náš dotaz měl praktický příklad, takže jsme vše okamžitě pochopili.

Zuzana Hřibová, Red Hat Czech s.r.o.
7 nejčastějších chyb ve vedení lidí

Potěšil mě pozitivní a aktivní přístup lektora. Dále jeho odbornost a profesionalita.

Viktor Hadač, Enter-Prise Sorting, s.r.o.
7 nejčastějších chyb ve vedení lidí

Vysoce zkušený lektor.

Dana Merglová, Enter-Prise Sorting, s.r.o.
7 nejčastějších chyb ve vedení lidí

Pan Zbránek umí velice zajímavě přednášet a vžít se do jednotlivých lidí. Školení je úžasné spojení teorie a praxe.

Lukáš Kosina, Simplity, s.r.o.
Manažer na startovní čáře

Potěšily mě zkušenosti lektora, jeho praxe a skvělá lektorská organizace.

Kristýna Janstová
Klíč k úspěšnému leadershipu

Skvělý lektor!

Vít Dolejš, Komerční banka, a.s.
Umění prosadit vlastní názor

Přístup lektora.

Filip Nádvorník, Air Dispatch
Lektorské dovednosti I

Nejvíce se mi líbily osobní zkušenosti lektora.

Andrea Pfeffer-Ferklová, Grandhotel PUPP Karlovy Vary, a.s.
7 nejčastějších chyb ve vedení lidí

Potěšilo mě nenásilné zapojení posluchačů a vytvoření příjemné atmosféry, kde posluchači vyzkoušeli, co bylo třeba. Lektor upozorňoval na chyby příjemným neútočným způsobem, poutavý výhled.

Alena Potměšilová, Deloitte Central Europe Service Centre s.r.o.
Tajemství nejlepších spíkrů

Super kolektiv, dávalo to celé smysl. Martin je opravdu zkušený a přirozený. Je vidět, že to má vyzkoušené a tak věřím, že to bude fungovat.

Účastník/ice si přeje zůstat v anonymitě.
Manažer na startovní čáře

Video lektora

Kurz podle vašich představ

Chcete připravit školení pro celý tým? Umíme být flexibilní a přizpůsobit program kurzu vašim potřebám. Rádi vám připravíme nabídku firemního školení na míru.

mám zájem
Kurz na míru
nahoru