Top vision

Nezávazná konzultace

Seznamte se s možnostmi firemního vzdělávání.

Vyjednejte si vyšší zisky

Tandemový trénink vedený profesionálními vyjednávači

Vyjednejte si vyšší zisky - Tandemový trénink vedený profesionálními vyjednávači

Zkušený vyjednávač se od běžného nákupčího ve firmě liší tím, že dokáže při jednání – a to i s monopolními dodavateli – zaujmout a dospět k řešením, která na první pohled nejsou zřejmá. To mateřská firma ocení, zejména v době, kdy o výsledku EBIT-DA rozhodují především nákladové položky. Na druhé straně zkušený obchodník zvládne vždy, i pod tlakem, vyjednat s nákupčím oboustranně výhodnou dohodu a navázat dlouhodobou spolupráci. Jak jste na tom vy?

Proč v tandemu?

U jednacího stolu se potkávají dvě strany reprezentující odlišné zájmy. Proto jsme tento trénink navrhli tak, aby co nejvěrněji simuloval reálné situace. Není lepší příprava na skutečnou zátěž v praxi, než když zkusíte prodávat neoblomnému manažerovi nákupu nebo nakupovat od obchodníka, který vám dozajista nic nedaruje. Na reálné jednání se nejlépe připravíte s reálnými oponenty.

S kým se potkáte?

Praktickým tréninkem zlepšíte své obchodní výsledky. Proto jsme oslovili dvě manažerské osobnosti, zkušené profesionály, kteří mají za sebou stovky úspěšně vyjednaných dohod. Každý z nich reprezentuje jednu stranu jednacího stolu, a tak vám při tréninku nabídnou dva pohledy na vaše vyjednávání.

Pojďte s námi na vlastní kůži prožít několik obtížných komunikačních situací a vzájemně se inspirovat netradičními a přitom velmi funkčními postupy.

Karel Otýs

Karel Otýs

Expert na firemní nákup a B2B obchod

Jsem v tréninku náročný, otevřený, přímý bez falešné korektnosti. To je podle mě jediná cesta ke zlepšení.
Tomáš Parobek

Tomáš Parobek

Expert na sales skills, trenér leaderů a trenérů, kouč

Doposud jste viděli svět černobíle. Tandemový trénink vás naučí vnímat svět barevně a ještě ve 3D.

Jaká témata společně projdeme?

  • Příprava na vyjednávání – cíle, analýza trhu, predikce a analýza chování dodavatele/odběratele, scénáře vyjednávání, příprava argumentů a komunikační strategie, způsoby práce s cenou
  • Komunikační kompetence brilantního nákupčího – komunikace a chování při jednání, verbální a neverbální komunikace, síla ticha při vyjednávání, význam jednotlivých typů otázek, práce s nevědomím, reakce na námitky tahem, rekapitulační a uzavírací techniky, specifika e-mailové a telefonické komunikace
  • Osobnostní profil vyjednavače – modely chování a jejich využití při vyjednávání, specifika jednání s jednotlivými typy osobnosti
  • Osvědčené strategie vyjednávání – jak a kdy je použít, speciální techniky pro jednání s monopolním dodavatelem/nákupem, postupy pro zablokovaná jednání, možnosti poslední záchrany při jednání pod tlakem a ve slabé vyjednávací pozici

Jak trénink probíhá?

  • Nejprve vás požádáme o spolupráci před tréninkem – doladíme společně obsah a průběh tak, abychom řešili pouze situace z vaší praxe.
  • Trénujeme „prožitkově“ – ocitnete se v reálných komunikačních situacích, kde budou přítomny emoce, tlak i stres. Díky tomu si budete pamatovat, jak máte v praxi postupovat, abyste dosáhli úspěchu. Nepůjde o hru s pomocí modelových situací, ale o sbírání cenných zkušeností.
  • Projdeme si společně i univerzální přístup k jednání, ale jen do té míry, do jaké jej lze skutečně univerzálně uplatnit. Trénink zaměříme zejména na reálné situace, jež zažíváte ve své vlastní praxi.
  • Vedle praktického nácviku vás obohatí také výměna zkušeností v rámci řízené diskuze. Získáte cenné rady a tipy od obou profesionálů i od ostatních účastníků tréninku.

Jak trénink hodnotí jeho účastníci?

Praktické, zaměřené na reálné situace. Velmi efektivní, ideální zpětná vazba.

Gabriela Kupová

Spousta nových informací, zcela jiný náhled na přístup k jednání. Velice užitečné a využitelné v praxi.

Jiří Szabó

Velmi silná zpětná vazba, doporučení… Mnoho velmi silných vjemů, které „snad“ pomohou při rozvoji.

Zdeněk Honomichl

Pro mě perfektní.

Martina Strážnická

Zaměstnanci nákupu společnosti BRUSH SEM s.r.o., absolventi tréninku.

Proč s námi?

Na trhu manažerských školení se pohybujeme již 15 let. Dobře víme, že u vyjednávání platí dvojnásob, že i přes důkladnou přípravu je v reálných situacích složité přenést naučené dovednosti do praxe. Vytvořili jsme proto zcela nový koncept vyjednávacího tréninku, který se reálné situaci co nejvíce blíží. Pozvali jsme do týmu špičkové vyjednávače s mnohaletými zkušenostmi z businessu, kteří se stanou vašimi tvrdými oponenty.

Seznamte se

Souboj zkušených manažerů nákupu a prodeje

Podívejte se na názorový duel na téma vyjednávání nákupu s prodejem. Karel Otýs, zkušený konzultant nákupu, a Tomáš Parobek, ostřílený prodejce, odkrývají karty a ukazují, s jakou motivací vstupují do vyjednání.

číst více

Nezávazná konzultace

Seznamte se s možnostmi firemního vzdělávání.

nahoru