Top vision

Mgr. Petr Kaňka

odborník v oblasti řízení pracovního lékařství, ochrany zdraví, bezpečnosti práce a environmentální legislativy

Vystudoval jsem obor environmentální geologie a geochemie na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy v Praze. První odborné zkušenosti jsem získal v elektrotechnickém průmyslu na pozici CSR a environmentálního manažera pro region EMEA ve skupině Foxconn. Více než osm let jsem pracoval ve skupině RWE v České republice (nyní innogy) v roli korporátního manažera pro oblast BOZP a životní prostředí. Poslední dva roky vedu v roli jednatele vlastní poradenskou společnost. Přednáším na českých i zahraničních konferencích, zaměřuji se na problematiku rozvoje kultury BOZP, efektivních metod řízení a změn chování zaměstnanců i na rozvoj koučovacích metod u manažerů. Aktivně mentoruji a podporuji studenty vysokých škol. Přednáším v češtině a angličtině. Jsem aktivní také v neziskovém sektoru, konkrétně v programech na podporu zdraví, prevenci, zvládání krizových situací a poradenství.

Žij život a nepřestávej zkoumat, záleží jedině na kvalitě.

Otázky pro lektora

Kdyby byla jedna věc, kterou byste mohl naučit všechny ostatní, která by to byla?
Kritické myšlení.
Co nového byste se naopak chtěl naučit Vy?
Mindfulness.
Co vás na práci lektora baví?
Pomáhat lidem chápat širší souvislosti, odkrývat jim nové, dávat jim věci, co využijí –praktické bez balastu. Užívám si emoci smyslu, když školím a předávám užitečné věci.

Hodnocení lektora

1,02 Průměrné hodnocení lektora od účastníků

Nejvíce mě potěšil lektor.

Ludmila Vehovská, SILMOS-Q s.r.o.
BOZP a prevence rizik

Potěšily mě bohaté znalosti pana lektora.

Zuzana Kropáčková, JOKEY Praha CZ, s.r.o.
BOZP a prevence rizik

Kurz podle vašich představ

Chcete připravit školení pro celý tým? Umíme být flexibilní a přizpůsobit program kurzu vašim potřebám. Rádi vám připravíme nabídku firemního školení na míru.

mám zájem
Kurz na míru

Články lektora

Proč byste měli řešit, jestli je vaše firma zdravá
Proč byste měli řešit, jestli je vaše firma zdravá

Co si pod pojmem zdravá firma představit? Dá se taková firma poznat okamžitě?  Jaké chyby firmy dělají v oblasti zdraví svých zaměstnanců? A má to všechno vůbec nějaký dopad na ekonomický vývoj firmy? Na tyto a další otázky jsme se zeptali Petra Kaňky, odborníka v oblasti řízení pracovního lékařství, ochrany zdraví, bezpečnosti práce a environmentální legislativy.

Zdravá firma Petra Kaňky, část 3.
Zdravá firma Petra Kaňky, část 3.

Vybudovat zdravou firmu je snem všech manažerů. Jak na pracovníky působí stres a kam až může firmu dostat, o tom píše Petr Kaňka v další části svého seriálu na téma Zdravá firma. 

Safety leadership
Safety leadership

Bezpečnost a ochrana zdraví při práci je jednou z podmínek úspěšného podnikání. I v oblasti BOZP by měla firma umět ideálně popsat svou vizi, cíle, strategie, poslání a politiku. Jak vyzrát na safety leadership radí Petr Kaňka. 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Jeho používáním s tím souhlasíte.

nahoru