Top vision

PODCAST: LEAD and LEARN

Než se s námi potkáte na příštím kurzu, poslechněte si rozhovory s našimi lektory a inspirativními osobnostmi nejen ze světa byznysu. Přinášíme vám pravidelný přísun duševní potravy. Naše podcasty jsou výživné a lehce stravitelné.

Lead and Learn #32 - Michaela Murin

S lektorkou a kočkou Michaelou Murin jsme si povídali na začátku roku 2022, jak ovládat čas a emoce, abychom se dokázali posouvat v pracovním i osobním životě dál a neutopili se pod návalem úkolů, informací a negativních emocí. Do Nového roku nám Míša popřála sebevědomí. Abychom se vyznali ve svých emocích, neplýtvali časem, byli silní, dělali správná rozhodnutí a dobré změny, cítili se dobře v práci i doma.
Top Vision · Lead and Learn #32 - Michaela Murin - O sebevědomí a jak vládnout svými emocemi a časem.

Lead and Learn #31 - Margareta Křížová

Se známou business mentorkou Margaretou Křížovou o tom jak překonat krizi, proč se nebát změn, a o vizionářích a dotahovačích ve firmách. I o tom jak využít nápady zaměstnanců ve prospěch celé firmy.
Top Vision · Lead and Learn #31 - Margareta Křížová - Z každé krize vede cesta

Lead and Learn #30 - Bibiana Machátová

O unikátním projektu James Cook Languages S.E.N., i o tom, které mýty v jazykovém vzdělávání je ještě třeba zbořit, s Bibianou Machátovou, Academic HR ředitelkou EDUA Group.
Top Vision · Lead and Learn #30 - Bibiana Machátová - Co je to S.E.N. ?

Lead and Learn #29 - Alois Kohout

V dalším dílu podcastu Lead and learn jsme s koučem a finančním ředitelem Aloisem Kohoutem mluvili o tom, proč jsou nejdůležitější v každé firmě spokojení lidé. Finančního ředitele přirovnává k lodivodovi, který vždy musí loď dovést bezpečně do přístavu, počasí a vnějším podmínkám navzdory. Taky jsme mluvili o černých labutích, které firmy ohrožují a jak se chránit. Jak najít s finančním ředitelem ve firmě společnou řeč a jak jednoduše porozumět reportům a cash flow, o tom nejen v kurzu Aloise Kohouta, ale v dnešním podcastu.
Top Vision · Lead and Learn #28 - Alois Kohout - Nejen o teorii černých labutí

Lead and Learn #28 - Zdeňka Žádníková Volencová

Tentokrát se Zdeňkou Žádníkovou Volencovou. Skvělá herečka Dejvického divadla a zkušená lektorka rétoriky Top Vision Zdeňka Žádníková se řídí nejen v rétorice mottem: “Nic se nejí tak horké, jak se uvaří”. Ví, jak prezentaci zvládnout a jak si ji užít, protože pak si ji užije i Vaše publikum. V jejích kurzech je přítomen laskavý humor, který i zarytým introvertům a nemluvčím pomáhá překonat strach z veřejného projevu. Jak zvládnout svou první velkou řeč na veřejnosti, ve firmě, ve vztahu, při rodinné události? To a mnoho dalšího se dozvíte v novém díle podcastu z dílny Top Vision.
Top Vision · Lead and Learn #28 - Zdeňka Žádníková Volencová - Síla rétoriky

Lead and Learn #27 - Lukáš Fejks

V dnešním podcastu Lead and Learn přivítáme Lukáše Fejkse, managing directora firmy Top Vision. Jaký je jeho názor na trendy ve vzdělávání? Jak Top Vision přistupuje k výběru lektorů? Je vzdělávání investice nebo náklad? Nejen to vám prozradí v dnešním díle Lead and Learn
Top Vision · Lead and Learn #27 - Lukáš Fejks - Vzdělávání v Top Vision je vždy dobrá investice

Lead and Learn #26 - Michal Bláha

„Nastává čas volit mezi tím, co je správné a co snadné“, tak zní motto Michala Bláhy, zakladatele Hlídače státu a dnešního hosta podcastu Lead and Learn. Michal byl vyhlášen v loňském roce osobností roku v anketě Křišťálová lupa. O digitalizaci státu a změnách, které to přináší v myšlení lidí, o kultivování státu a úřadů, o tom si dnes budeme s Michalem povídat.
Top Vision · Lead and Learn #26 - Michal Bláha - Hlídač státu

Lead and Learn #25 - Daniel Gamrot

V dnešním podcastu Lead and Learn vítám Daniela Gamrota, který se už více než dvanáct let věnuje osobní produktivitě a time managementu. Na školeních s lidmi prochází a prakticky zkouší postupy pro lepší rozhodování, soustředění, práci s energií nebo třeba efektivní online komunikaci. Učí nás, abychom stíhali důležité věci a úkoly včas a v potřebné kvalitě. Za rok v covidu ušel dlouhou cestu z offline do online. On ani jeho školení nejsou zdaleka stejná jako před rokem. Navíc se umí o své zkušenosti podělit a pomoci tak řadě lidí nedělat další chyby. Jestli Vám dělá problém zorganizovat se, určit si priority a dodržet je anebo plánovat, dnes určitě poslouchejte. Pokaždé, když se kolem nás prožene něco velkého a my jsme v nejistotě, potřebujeme zapnout, zapojit vnitřní sílu a přenést se přes takové období.
Top Vision · Podcast Lead and Learn #24 - Daniel Gamrot - Mistr osobní produktivity

Lead and Learn #24 - Klára Černá

Dnešním hostem podcastu Lead and Learn je specialistka na vzdělávání a rozvoj Klára Černá, manažerka řízení retailové distribuce ČSOB. Její agendou je firemní kultura, inovativni projekty a digitalizace. Protože ji zajímá rozvoj lidí a fungování týmů, prošla si kurzy jako sociomapování týmů, Hay leadership tool, Belbin teams roles, koučovacím a mediačním výcvikem. Dnes je aktivní v projektech v oblasti digitalizace a inovací pobočkové sítě v ČSOB. S Digiskills nedávno rozběhli Digitální akademii pro pracovníky retailové distribuce v ČSOB. O inovacích a motivaci i o nutnosti získávat nové digitální dovednosti si mimo jiné dnes budeme povídat.
Top Vision · Lead and Learn #24 - Klára Černá - Bankéřka s citem pro lidi

Lead and Learn #23 - Tomáš Jeník

Dnešním hostem podcastu „Lead and Learn“ je Tomáš Jeník, který řídí a vede ve společnosti Accenture vzdělávání a rozvoje talentů. Accenture jsou poradci, jedni z největších a nejlepších na světě. Covidový rok je pro ně obchodně úspěšný, protože řada firem se musela změnit a implementovat nové technologie (digitální, cloudové). V Čechách zaměstnávají dva tisíce z více než šedesáti národností. Jejich úspěch, to je efektivní mix talentovaných lidí a týmů, budování tradičně silných vztahů se zákazníkem, inovací a schopnosti správně předvídat budoucnost. O oni se musí neustále učit a být o krok napřed.
Top Vision · Lead and Learn #23 - Tomáš Jeník - Vzdělávání a rozvoj v Accenture

Lead and Learn #22 - Filip Dřímalka

Hostem podcastu společnosti Top Vison „Lead and learn“ je Filip Dřímalka, uznávaný odborník na digitální transformaci. Je zakladatelem projektu Digiskills.cz, který v rámci EDUA Group učí firmy a lidi nebát se inovací a používat a využívat nové technologie ve svůj prospěch. Filip je neúnavný propagátor změn v oblasti digitalizace. Kromě přednášek, konferencí, rozhovorů a podcastů si můžete přečíst i jeho knihu, HOT: Jak uspět v digitálním světě. Název HOT je zkratka anglických slov „lidé“, organizace“ a „technologie“, tři komponenty, které nejvíc ovlivňují byznys. Filip Dřímalka pomáhá firmám správně nastavit jejich digitální a inovační strategie. On to děla trochu jinak, a i o tom si dnes budeme s Filipem povídat.
Top Vision · Lead and Learn #22 - Filip Dřímalka - Digi skills jako dovednost budoucnosti

Lead and Learn #21 - Veronika Štroblová

Dnešním hostem podcastu „Lead and learn“ je Veronika Štroblová, koučka a lektorka společnosti Top Vision. Ve své práci se zaměřuje na různé formy podpory osobnostního rozvoje jako je posilování sebejistoty, zvládání konfliktních situací, práce s emocemi, efektivní komunikace, dovednost čelit sociálnímu tlaku ... v dnešní době velmi aktuální témata. Několik let se věnuje syndromu vyhoření. Mezi jejími klienty byli a jsou vojáci, zdravotníci, manažeři i zaměstnanci všech možných profesí. V posledních letech se nadchla pro umělou inteligenci, o které říká, že může pomáhat lidem porozumět jejich osobnostem.
Top Vision · Lead and Learn #21 - Veronika Štroblová - 'Po návratu z onlinu pojedeme možná jiným vlakem…'

Lead and Learn #20 - Vít Vlnas

Dnešní hostem podcastu „Lead and learn“ je profesor Vít Vlnas. Historik umění, historik, vědec a pedagog. V současné době je vedoucím Ústavu dějin křesťanského umění na Katolické teologické fakultě Univerzity Karlovy v Praze, vedoucí centra humanistických studií Moravského zemského muzea v Brně a dříve působil jako ředitel Sbírky starého umění Národní galerie v Praze, a tu také skoro dva roky řídil. Je také spoluautorem rozsáhlé výstavy v Jízdárně Pražského hradu Comenius 1592 – 1670, s příhodným podtitulem „Doba mezi rozumem a šílenstvím, Jan Ámos Komenský a jeho svět“, která čeká v Jízdárně Pražského hradu na své návštěvníky. O Komenském, o vzdělávání, o šílené době i o poučení z historie si dnes budeme povídat.
Top Vision · Lead and Learn #20 - Vít Vlnas - Jan Ámos Komenský „Doba mezi rozumem a šílenstvím"

Lead and Learn #19 - Denisa Václavíková

V 19. podcastu Lead and Learn společnosti Top Vision jsme přivítali Denisu Václavíkovou, HR business partnerku RB Hygiene Česká a Slovenská republika.

Je to rok, co jsou všichni zaměstnanci RB Group na homeoffice. Jak udržet týmového ducha, nasazení a motivaci zaměstnanců i manažerů, jak správně v onlinu fungovat, jak vzdělávat i jak vybírat a nabírat nové zaměstnance v takové situaci, o tom si dnes s Denisou budeme povídat.

Top Vision · Lead and Learn #19 - Denisa Václavíková - Rok v on-line prostředí z pohledu HR

Lead and Learn #18 - Jiří Devát

Hostem 18. dílu podcastu Lead and Learn byl Jiří Devát. Jiří strávil v korporacích přes dvacet let. Během své kariéry zastával vysoké manažerské pozice v Microsoftu, v Českých aeroliniích a Cisco Systems. Ví, že bez lidí, dobrých týmů a zdravých vztahů to nejde. Vloni se stal jedním ze zakladatelů a předsedou správní rady Nadačního fondu Filantia, který si dal za cíl vzdělávat společnost v oblasti zdravé firemní kultury a účinně bojovat proti všem formám patologických vztahů a psychického násilí v práci.
Top Vision · Lead and Learn #18 - Jiří Devát - Nejen o šikaně na pracovišti

Lead and Learn #17 - Adam Kulhánek

Adam Kulhánek je adiktolog, specialista na léčbu závislosti. S Top Vision spolupracuje jako lektor prezentačních dovedností. Absolvoval doktorské studium na 1. Lékařské fakultě Univerzity Karlovy se specializací v oboru léčby závislostí a zabývá se klinickou, výzkumnou a pedagogickou prací a prevenci v oblasti adiktologie. Lektorské činnosti, facilitaci,  kurzům a workshopům se věnuje již sedm let. Má bohaté zkušenosti s veřejným vystupováním, prezentováním, lektorskou i pedagogickou praxí. 
Top Vision · Lead and Learn #17 - Adam Kulhánek - Nejen o prezentačních dovednostech s adiktologem

Lead and Learn #16 - Bob Dohnal

Hostem 16. podcastu Lead and Learn je Bob Dohnal. Revolgy, kterou založil před pětadvaceti lety, už dávno není start up, navrhuje a implementuje technologická a cloudová řešení pro více než 2000 klientů z celé Evropy. Něco ze začátků však zůstalo: to nadšení, chuť věci měnit, týmový duch … a Bob si tuhle firemní kulturu velmi hýčká. Protože říká, že pro Revolgy jsou lidé to nejdůležitější. A co je za jejich úspěchem? Dokážou propojit business a IT myšlení a naučit to i své klienty. Celá firma Revolgy jede už v modelu "full remote”, “plně vzdálený přístup”, což je pro zaměstnavatele a HR týmy velkou aktuální výzvou.
Top Vision · Lead and Learn #16 - Bob Dohnal - Lidé jako hlavní motor společnosti

Lead and Learn #15 - Vladimír Schmalz

Prvním letošním hostem podcastu Lead and Learn společnosti Top vision je Vladimír Schmalz, majitel Edua Group, největší vzdělávací skupiny v České republice, jejíž součástí Top vision je. U mikrofonu ho přivítala Petra Schmalzová. Mluvili o vzdělávání a o online vzdělávání. Také o tom, jak Edua group zvládla rok 2020 a jak bude v jazykových a manažerských kurzech čelit výzvám roku letošního. A hlavně o tom, že ve svém rozvoji bychom nikdy neměli ustrnout, ať už jako firma nebo jednotlivec.
Top Vision · Lead and Learn #15 - Vladimír Schmalz - Individuální odborný a osobní rozvoj je dnes priorita.

Lead and Learn #14 - Vánoční speciál

Poslední letošní podcast Lead and learn je naším speciálním Vánočním dárkem Vám, posluchačům a klientům EduaGroup. Svoje názory nejen na vzdělávání s Vámi sdílí naši lídři: Lukáš Fejks (Top Vision), Lucie Málková (Jipka, Tutor), Jakub Juhaňák (James Cook Languages), Bibiana Machátová (Academic director) a Hana Púllová (Digiskills). Jak udělat svět lepším místem, k čemu je dobrý úsměv, co nám přinesla digitální doba, proč na večeři s prezidentkou Slovenska a premiérkou Nového Zélandu a jak bude vzdělávání a osobnostní rozvoj vypadat v roce 2021? Poslechněte si Lead and Learn Vánoční podcast. Děkujeme Vám za spolupráci, přejeme krásné Vánoce, pevné zdraví a v novém roce 2021 naviděnou.
Top Vision · Lead and Learn #13 - Vánoční speciál EDUA Group

Lead and Learn #13 - Marek Velas - Firemní kultura v době homeoffice

HR komunity, disrupce zavedených HR procesů a myšlení "out of box" jsou v dnešní době na vzestupu. Marek Velas více než dvacet let působí v oblasti HR, ať už jako interim manažer, trenér či organizátor development center nebo lektor Top Vision. Aktivně působí ve známých komunitách @HRvzory.cz, @ReactGirlsPrague, @CareerDesigners a @edupunk.cz. Nebojí se být otevřený, sdílet veřejně své postřehy #HRpunk pohledem. V novém díle podcastu Lead and Learn se s vámi podělí o své zkušenosti s budováním HR profesních komunit a názory na budování komunitní značky na sociálních sítích. Dozvíte se také o výhodách a limitech online náboru a onboardingu.

Textovou verzi tohoto dílu podcastu Lead and Learn naleznete zde - bit.ly/33Dzd46

Top Vision · Lead and Learn #13 - Marek Velas - Firemní kultura v době homeoffice

Lead and Learn #12 - Jiří Nehasil

Jiří Nehasil a Jiří Kula spolu dva roky tvořili tým. Jeden jako člen mezinárodního týmu představenstva Makro, druhý jako zkušený kouč Top Vision. ''Dobrý kouč je jako zrcadlo. Je to parťák, které vás bezpečně posouvá dál'' říká Jiří Nehasil o této spolupráci. Kdy hledat a jak trefit správného kouče? Co s ním probírat a jak přijmout jeho rady i kritiku? Nejen o tom jsme s obchodním a provozním ředitelem Makro Jiřím Nehasilem mluvili v dalším díle podcastu společnosti Top Vision Lead and Learn.

Textovou verzi tohoto dílu podcastu Lead and Learn naleznete zde - https://bit.ly/3fCNeUv

Top Vision · Lead and Learn #12 - Jiří Nehasil - Dobrý kouč je jako zrcadlo

Lead and Learn #11 - Jan Přeučil

Řeč jest obrazem vašeho ducha a slovo má neobyčejnou moc. Jen se ho musíte naučit používat: Jak? Tohle tajemství a mnohá další nám poodhalil v novém díle podcastu Lead and Learn společnosti Top Vision skvělý herec, milý člověk a vážený učitel rétoriky Jan Přeučil. Po jeho semináři se cítíte silný jako Cicero, připravený na řečnický souboj. Poslechněte si neobyčejný hlas, který inspiruje, pravidla, která nestárnou a moudrost, kterou prověřil čas. V rozhovoru Jan Přeučil zavzpomínal i na tatínka, odsouzeného v procesu s Miladou Horákovou, na listopadové dny 1989 a na to, jak je svoboda pro každého z nás důležitá.
Top Vision · Lead and Learn #11 - Jan Přeučil - Jak se stát skvělým řečníkem?

Lead and Learn #10 - David Železný

Vítáme vás u jubilejního dílu podcastu Lead and Learn s číslem 10. Tentokrát nás svojí návštěvou poctil David Železný. Galerista je človek, který dokáže prodat barvy na plátně za několik milionů korun. Poslechněte si příběh Davida Železného, který společně s Tomášem Zapletalem vybudoval od nuly jednu z nejlepších galerií u nás. Své klienty vtahují do světa umění, baví svými příběhy, vzdělávají je a k tomu jim prodávají kvalitní uměni. Jsou dobrý tým a skvěle se doplňují.
Top Vision · Lead and Learn #10 - David Železný - Galerista se musí vzdělávat celý život

Lead and Learn #9 - Ludvík Bohman

Díl číslo 9. tentokrát s Ludvíkem Bohmanem. V mládí úspěšný atlet, vystudovaný právník, poté seniorní manažer a člen boardu v pojišťovnictví, vysokoškolský pedagog a dnes ředitel spolku Intergram, který zastupuje stovky výkonných umělců a výrobců a vybírá a rozděluje odměny za veřejné užití jejich výkonů. Stovky miliónů korun ročně. Letos je všechno jinak.
Top Vision · Lead and Learn #9 - Ludvík Bohman - Vzdělávání je životodárná míza

Lead and Learn #8 - Petra Zárubová

Díl číslo 8. Tentokrát s náší dlouholetou lektorkou Petrou Zárubovou. Petra si prošla díky covidu extrémní změnou, z plného kalendáře se přesunula na samotu do hor k manuální práci. Dnes se vrací a říká: když už v té změně jsi a děláš ji, není zdaleka tak velká a těžká, jak se zdála, když ses na ni chystal. Je mnohem lépe zvládnutelná.
Top Vision · Lead and Learn #8 - Petra Zárubová - Z plného diáře na samotu k manuální práci

Lead and Learn #7 - Renata Dvořáková

Sedmý díl podcastu Lead and Learn. Tentokrát s Renatou Dvořákovou. Renáta je akreditovaný profesionální kouč. Pracuje jak s týmy, tak s jednotlivci na rozvoji jejich pracovních i osobních kompetencí. Zároveň se věnuje lektorování a tréninkům soft skills.

V současnosti s Top Vision spolupracuje na nové online poradně nejen pro manažery. Více informací se dozvíte v podcastu nebo zde.

Top Vision · Lead and Learn #7 - Renata Dvořáková - O krizové lince nejen pro manažery

Lead and Learn #6 - Eliška Novotná

Šestý díl podcastu Lead and Learn. Eliška Novotná sdílí vášeň pro rozvoj zaměstnanců v IKEA, kde pracuje na pozici Talent Development Managera - v této oblasti se pohybuje již 20 let. V podcastu vám představí, jakým způsobem pracují na rozvoji zaměstnanců a jakou roli hraje v IKEA pojem diverzita.
Top Vision · Lead and Learn #6 - Eliška Novotná - O rozvoji zaměstnanců a diverzitě

Lead and Learn #5 - Miluše Vondráková

5. Díl podcastu Lead and Learn, tentokrát byla naším hostem Miluše Vondráková - specialistka na rozvoj a inovace ve vzdělávání. Miluše působila např. na ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy nebo ve firmě Tutor. Jaký je její pohled na vzdělávání v době koronaviru ve školách a aktuální stav našeho školství? To i mnohem více se dozvíte v dnešním díle Lead and Learn.
Top Vision · Lead and Learn #5 - Miluše Vondráková

Lead and Learn #4 - Miroslav Focht

Další díl podcastu Lead and Learn, tentokrát je host Miroslav Focht. Miroslav působil dlouhá léta na nejvyšších manažerských pozicích. V tomto podcastu se s vámi podělí o svůj postoj k leadershipu a o krátký návod ,jak se stát skvělým leaderem.
Top Vision · Lead and Learn #4 - Miroslav Focht

Lead and Learn #3 - Milan Fridrich

3. díl podcastu s manažerem Milanem Fridrichem. Milan se zabývá vzděláváním ve firmě Seznam. Jak pracuje s mileniály a jaké jsou největší rozdíly mezi generacemi? To a mnoho dalšího se dozvíte v tomto díle podcastu Lead & Learn.
Top Vision · Lead & Learn #3 - Milan Fridrich

Lead and Learn #2 - Tomáš Fürst

2. díl podcastu s matematikem Tomášem Fürstem, který přednáší na katedře matematické analýzy a aplikací matematiky na Univerzitě Palackého. Tentokrát o tom, jak je důležité umět pracovat s nejistotou, která je v podstatě naší jedinou jistotou.
Top Vision · Lead & Learn #2 - Tomáš Fürst

Lead and Learn #1 - Daniel Štrobl

1. díl podcastu s psychologem a koučem Danielem Štroblem o tom, jaké psychické dopady na nás mají události spojené s covidem. Poslechněte si povídání, které vás povzbudí i pohladí na duši.
Top Vision · Lead & Learn #1 - Daniel Štrobl
nahoru