Top vision

czen

Doc. PhDr. Richard Papík, Ph.D.

expert v oblasti zpracovávání informací a porozumění textu

V rámci svého oboru se věnuji především rešeršním metodám, on-line systémům, informační podpoře vědy, výzkumu a competitive intelligence. Cílem mého praktického tréninku je účastníky nejen seznámit s metodami rychlého a efektivního čtení, ale také dosáhnout zlepšení rychlosti čtení a míry porozumění textu. V této oblasti spolupracuji také s on-line e-learningovým projektem Rozečtise.cz. Od roku 1994 do roku 2015 jsem působil v Ústavu informačních studií a knihovnictví FF UK a v letech 2002-2012 jsem byl jeho ředitelem. V současnosti přednáším na Ústavu bohemistiky a knihovnictví FPF Slezské univerzity a částečným úvazkem pracuji v Ústřední knihovně UK. Přednáším také externě pro 1. lékařskou fakultu UK a její Ústav vědeckých informací. V letech 1994 až 2000 jsem pracoval na pozici informačního specialisty ve společnosti Medistyl Praha. Jsem členem několika odborných institucí, například Ústřední knihovnické rady ČR (poradní orgán ministra kultury), Vědecké rady Národní knihovny ČR, Oborové rady informační vědy FF UK, Rady Knihovny Akademie věd ČR a Rady Národní lékařské knihovny ČR.

Hodnocení lektora

1,24 Průměrné hodnocení lektora od účastníků

Akce mě potěšila mírou vzdělanosti lektora, dovede zprostředkovat přesné informace jak příklady obecné i individuální.

Účastník/ice si přeje zůstat v anonymitě.
Strategie rychlého čtení a práce s informacemi

Skvělý lektor. Je vidět, že ho téma baví a zajímá.

Účastník/ice si přeje zůstat v anonymitě.
Strategie rychlého čtení a práce s informacemi

Kurzy lektora

Efektivní práce s informacemi a strategie rychlého čtení
Ušetřete čas při čtení i hledání informací

Kurz podle vašich představ

Chcete připravit školení pro celý tým? Umíme být flexibilní a přizpůsobit program kurzu vašim potřebám. Rádi vám připravíme nabídku firemního školení na míru.

mám zájem
Kurz na míru

Články lektora

Neutopte se v záplavě informací: zkuste rychlé čtení
Neutopte se v záplavě informací: zkuste rychlé čtení

Jak zmírnit pocit přehlcení informacemi pomocí metod rychlého a racionálního čtení? Jaké procesy se vlastně při čtení odehrávají a v čem nám může trénink efektivního čtení pomoci? Ptali jsme se Doc. PhDr. Richarda Papíka, Ph.D., dlouholetého specialisty v oblasti práce s informacemi.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Jeho používáním s tím souhlasíte.

nahoru