Top vision

Doc. PhDr. Richard Papík, Ph.D.

Expert v oblasti zpracovávání informací a porozumění textu

V rámci mého oboru se věnuji především rešeršním metodám, on-line systémům, informační podpoře vědy a výzkumu, také částečně informačním zdrojům pro competitive intelligence. Vedlejším výstupem, ale nemalým zájmem jsou metody osobní práce s informacemi problematika efektivního čtení. Cílem mého praktického tréninku je účastníky nejen seznámit s metodami rychlého a efektivního čtení, ale také dosáhnout zlepšení rychlosti čtení a míry porozumění textu. V této oblasti spolupracuji také s on-line e-learningovým projektem Rozečtise.cz. Od roku 1994 do roku 2015 jsem působil v Ústavu informačních studií a knihovnictví FF UK a v letech 2002-2012 jsem byl ředitelem tohoto ústavu. V současnosti přednáším na Ústavu bohemistiky a knihovnictví FPF Slezské univerzity a částečným úvazkem pracuji v Ústřední knihovně UK. Přednáším také externě již řadu let pro 1. lékařskou fakultu UK a její Ústav vědeckých informací. Od října 2017 přednáším také externě na Vysoké škole ekonomické na oboru Informační média a služby. V letech 1994 až 2000 jsem pracoval na pozici informačního specialisty ve společnosti Medistyl Praha. Jsem členem několika odborných rad, například Vědecké rady Národní knihovny ČR, Oborové rady informační vědy FF UK, Rady Knihovny Akademie věd ČR, Rady Národní lékařské knihovny ČR nebo Vědecké rady Centra pro otázky životního prostředí Univerzity Karlovy.

Kurzy lektora

Osobní produktivitaHodnocení: 1,39

Efektivní práce s informacemi a strategie rychlého čtení

Ušetřete čas při čtení i hledání informací

Pro všechny
4 990 Kč bez DPHZobrazit

Hodnocení lektora

1,00 Průměrné hodnocení lektora od účastníků

Akce mě potěšila mírou vzdělanosti lektora, dovede zprostředkovat přesné informace jak příklady obecné i individuální.

Účastník/ice si přeje zůstat v anonymitě.
Strategie rychlého čtení a práce s informacemi

Skvělý lektor. Je vidět, že ho téma baví a zajímá.

Účastník/ice si přeje zůstat v anonymitě.
Strategie rychlého čtení a práce s informacemi

Kurz podle vašich představ

Chcete připravit školení pro celý tým? Umíme být flexibilní a přizpůsobit program kurzu vašim potřebám. Rádi vám připravíme nabídku firemního školení na míru.

mám zájem
Kurz na míru

Články lektora

Neutopte se v záplavě informací: zkuste rychlé čtení
Neutopte se v záplavě informací: zkuste rychlé čtení

Jak zmírnit pocit přehlcení informacemi pomocí metod rychlého a racionálního čtení? Jaké procesy se vlastně při čtení odehrávají a v čem nám může trénink efektivního čtení pomoci? Ptali jsme se Doc. PhDr. Richarda Papíka, Ph.D., dlouholetého specialisty v oblasti práce s informacemi.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Jeho používáním s tím souhlasíte.

nahoru