Top vision

czen

Dr. Michaela Karsten

Paměťová expertka a držitelka světového rekordu v paměťových schopnostech

Jak jste se ke vzdělávání dostala? 
Po dokončení studia medicíny, v jehož průběhu mě velmi zaujala práce lidského mozku a jeho schopnost pamatovat si, jsem objevila, že pro usnadnění a urychlení učení a vzdělávání existují velmi efektivní paměťové techniky. Jejich pozitivní vliv na pamatování mě natolik uchvátilo, že jsem se rozhodla pro jejich trénování a využívání k dalšímu seberozvoji. Zjistila jsem, že jejich používáním šetřím čas a že se na svoji paměť mohu spolehnout. To bylo velmi motivující a sebevědomí dodávající. Navíc jsem v jejich používání začala sledovat rozvoj dalších důležitých cenných kognitivních schopností jako jsou: inovativní, logické a asociativní myšlení, schopnost imaginace (důležitá např. pro řešení náročných úkolů) a koncentrace. Vše mě nakonec přivedlo k myšlence zjistit více, co všechno naše lidská paměť dokáže a to tzv. na vlastní kůži. Začala jsem intenzivně trénovat a zúčastnila jsem se světových paměťových mistrovství. Výsledkem tohoto úsilí bylo dosažení řady nejvyšších ocenění - např. 3násobná světová mistryně, Grand Master, Guinness rekordmanka, a poznání, že naše paměť funguje skvěle, když se ví jak na ni.

Mé nadšení pro téma, velký přínos pro člověka plus časté reakce mého okolí Proč nás to nikdo nenaučil už dřív?” mě přivedly na cestu vzdělávání a trénování ostatních.

Postupně jsem strategie efektivního učení začala učit školáky, studenty a dospělé.  Dnes s nimi pracují zaměstnanci mnoha firem v ČR i zahraničí, kteří vědí, že učit se snadno a kvalitně novému znamená rychlejší adaptaci na měnící se podmínky, což je v dnešní době nezbytné. Studenti technik využívají v přípravách na testy a zkoušky, dospělí se učí jak se lépe soustředit a pořád netěkat, jak se kvalitně a jistě připravit na prezentace, jednání či sales rozhovory, jak zvládnout odborný/učební materiál nebo lunch nových produktů, jak si pamatovat jména lidí, číselná data nebo odborné pojmy a slovíčka cizího jazyka.

Kde jste načerpala nejvíce zkušeností?
Soutěžení na světové úrovni a účasti na světových paměťových mistrovstvích mně umožnily setkávat se s lidmi, kteří jsou špičkami ve zmiňované oblasti. Spolupráce s guru na učení,  angličanem Tony Buzanem, po mnoho let pravidelná setkání s dalšími světovými paměťovými mistry, založení  evropského klubu pro podporu a rozvoj paměťových a učebních schopností, studium medicíny a několik neurovědeckých testování v Max Planck Institutu v Mnichově a na Univerzitě v Tübingenu (Německo) byli jistě další velkou zkušeností. 

A samozřejmě k tomu všemu nechci opomenout zkušenosti z vlastní sebereflexe, 25 let praxe a kontinuální sebevzdělávání. 

Jaký je Váš přístup k tréninkům a školením?
Vzdělávání lidí i sebe mám velmi ráda. Jsem člověk, který komunikuje otevřeně a konstruktivně. Kvalita, maximální přínos pro klienta, snadné pochopení probíraného a empatický přístup jsou pro mě naprostým základem. Přednášky i semináře vedu cestou naučnou, ale i zábavnou. Nabízím sebereflexi a seberozvoj a to cestou online i offline. Pracuji ráda se skupinou, ale vím, že je někdy lepší a rychlejší cesta individuálního doprovodu. Ať už formou tréninku nebo coachingu.

V průběhu školení si účastníci veškerá probíraná témata mohou ihned vyzkoušet v řadě připravených cvičení a tak se připravit na využívání poznatků v praxi. 

Se svými klienty mohu hovořit v jazyku českém, německém i anglickém.

Jakými projekty byste se chtěla pochlubit?
Jsem spoluzakladatelka evropského klubu pro podporu a rozvoj paměťových a učebních schopností založeného v Heidelbergu (Německo). Podílela jsem se i na založení  mezinárodního klubu KIWANIS v Erfurtu (Německo), který je určen k podpoře dětí v oblasti vzdělávání a zdravotní péče. 12 let jsem byla autorkou a lektorkou projektu Brillant Brain, který byl zaměřen na rozvoj paměťových schopností a emoční inteligence v ČR. 

Z referenčních klientů mohu z ČR zmínit ČEZ, ŠkoEnergo, Johnson & Johnson, Uni Credit Leasing, Continental Barum, SHIMANO, Sazka a.s., HP Academy Praha, Johnson & Johnson, ProMED, IBM, ORACLE a ze zahraničí Ministerstvo vnitra Durýnsko, DZ Bank Berlín, TV RTL Hamburk, Aufbaubank & Commerzbank Erfurt a další). 

Moje odbornost mě dovedla i k pozici externí docentky na německých univerzitách a členství v prestižních spolcích jako MENSA ČR a German Speakers Association e.V.

Jakým tématům rozvoje se věnujete? 
Své vědomosti a mnohaleté zkušenosti v hlavních tématech - paměťové techniky a zkvalitnění učebního procesu - jsem rozšířila o řadu dalších osobnostních rozvojových témat jako jsou: komunikace a konflikt, prezentování, motivace, koncentrace, práce se stresem, regenerační metody k harmonizaci nervového systému a tréninku koncentrační schopnosti a mentální trénink (pro výkonnostní sportovce).  
Jsem diplomovaná koučka (studium v Düsseldorfu zakončené certifikací a několika odbornými licencemi).

 

Kurzy lektora

New

Kompetentní mozek ve 21.století

Jak funguje kompetentní mozek v této době a jak podpořit jeho funkčnost?

6. 11. 2024 Praha 1
8 990 Kč bez DPHZobrazit

Hodnocení lektora

1,03 Průměrné hodnocení lektora od účastníků

Velice příjemná paní lektorka. Skvělé místo.

Patrik Koběrský, AWL-Techniek CZ s.r.o.
Geniální učení

Líbil se mi přístup a nadšení lektora. Praktické využití.

"Jitka Fialová, Dr.Max BDC, s.r.o. "
Geniální učení

Velice příjemný a lidský přístup při předání vysoce kvalitních znalostí.

Andrea Sýbová, Penax - Petr Sýba s.r.o.
Trénink brilantní paměti s Dr. Michaelou Karsten

Michaela Karsten je skvělá lektorka a odborník. Její seminář je nejen velmi přínosný, ale i velmi příjemný a zábavný. Informace předává srozumitelně a s nadšením.

Štěpánka Bartoňová, E.ON Česká republika, s.r.o.
Trénink brilantní paměti s Dr. Michaelou Karsten

Michaela Karsten je skvělá. Takže určitě půjdu na pokračování Trénink brilantní paměti s Michaelou Karsten II.

Hana Matějovská, SAP ČR, spol. s r.o.
Trénink brilantní paměti s Dr. Michaelou Karsten

Video lektora

Michaela Karsten - Mistryně světa v paměťových schopnostech

Kurz podle vašich představ

Chcete připravit školení pro celý tým? Umíme být flexibilní a přizpůsobit program kurzu vašim potřebám. Rádi vám připravíme nabídku firemního školení na míru.

mám zájem
Kurz na míru
nahoru