Top vision

czen

Eva Hauserová

spisovatelka, editorka, překladatelka a lektorka tvůrčího psaní

Psaní a snování příběhů mě bavilo, co si pamatuji. Stejně tak mě zajímala příroda a vystudovala jsem biologii na Přírodovědné fakultě UK. Záhy jsem začala působit jako redaktorka časopisu ABC mladých techniků a přírodovědců a následovala pouť po nejrůznějších časopiseckých i knižních redakcích (sci-fi časopis Ikarie, Marianne, Harlequin Publishers). Tři roky jsem pracovala také jako copywriterka v PR agentuře Pleon Impact. V devadesátých letech jsem vydala několik populárních knížek o feminismu a věnovala jsem se sci-fi beletrii. Psala jsem také příběhy ze současnosti a dále povídky a články do časopisů. Většinu své pracovní dráhy jsem ale strávila na volné noze, což platí doposud. Již dlouhodobě působím jako překladatelka z angličtiny, editorka a scenáristka (ekologické dokumenty pro Českou televizi, podíl na scénářích talk-show Ester Kočičkové Ženský hlas apod.). Od roku 2008 vedu dílny tvůrčího psaní podle vlastní metodiky. Dílny se zaměřují obecně na zacházení s češtinou (stylistika, jednoduché užitkové texty) a na tvůrčí potenciál (práce s příběhy a myšlenkami, které si v sobě nesou).

Hodnocení lektora

1,25 Průměrné hodnocení lektora od účastníků

Kurz podle vašich představ

Chcete připravit školení pro celý tým? Umíme být flexibilní a přizpůsobit program kurzu vašim potřebám. Rádi vám připravíme nabídku firemního školení na míru.

mám zájem
Kurz na míru

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Jeho používáním s tím souhlasíte.

nahoru