Top vision

czen

Eva Filipová

spisovatelka, publicistka a odbornice v oblasti etikety a gastronomie

Společenským chováním a osvětou v tomto oboru v českém prostředí se zabývám již od roku 1991, kdy jsem v Čechách vytvořila program kurzů pro ženy se zaměřením na vystupování, barevnou typologii a etiketu. Program byl velmi úspěšný a já jsem začala pracovat i s cílovou skupinou mužů. Poté, co jsem v New Yorku absolvovala Mezinárodní školení pro estetiku, jsem se trendy ze zahraničí snažila přivést i k nám. Se svým manželem jsem se často pohybovala v mezinárodním prostředí předních hotelů, což pro mě byla velká škola. Své zkušenosti jsem popsala v knihách V koutě štěstí nehledej, Společenská nápověda a Moderní etiketa boduje. Ohledně etikety zastávám názor, že v českém prostředí postrádáme dobré vzory, a tak se musíme vzdělávat sami a vhodné příklady si vybírat. Mou druhou vášní, jež má se společenským chováním mnoho společného, je gastronomie. Jsem členkou redakční rady časopisu Prestige a autorkou reportáží z různých exotických zemí. Mezi mé nejúspěšnější knihy patří Excellent menu a Česká moderní kuchyně.

Kurz podle vašich představ

Chcete připravit školení pro celý tým? Umíme být flexibilní a přizpůsobit program kurzu vašim potřebám. Rádi vám připravíme nabídku firemního školení na míru.

mám zájem
Kurz na míru

Články lektora

Umění konverzovat
Umění konverzovat

Jak být okouzlující dámou či skutečným gentlemanem nejen v byznyse? „Správně volená slova při konverzaci vám přinesou úspěch,“ radí spisovatelka a odbornice na etiketu Eva Filipová. 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Jeho používáním s tím souhlasíte.

nahoru