Top vision

czen

Proměna matky v úspěšnou manažerku? Záleží na vás!

Sníte o práci manažerky, ale máte pocit, že péči o dvě děti a domácnost byste přitom nezvládly? Netrapte se předsudky! I skvělé mámy mohou být úspěšnými manažerkami.


Jako matka už teď zvládáte několik manažerských dovedností na jedničku. Při péči o děti jste se naučila být flexibilní, řešit krizové situace i efektivně plánovat. Dosyta jste si užila pocit, co je to vystoupit z komfortní zóny, takže vás jen tak něco nerozhází. A své vyjednávací dovednosti jste také zdokonalila – kdo jiný by dokázal přimět vaši věčně zaneprázdněnou tchýni, aby vám celý víkend hlídala děti? Na budoucím úspěchu v roli manažerky navíc můžete cíleně pracovat už během rodičovské dovolené.


Věřte si!

Osvícení šéfové vědí, že matky patří mezi nejspolehlivější, nejvýkonnější a nejefektivnější členy týmu. Někdy samozřejmě potřebují zůstat doma s nemocným dítětem a v kanceláři rozhodně nebudou denně vysedávat do osmi večer. Matky na manažerských pozicích skvěle uplatňují svůj nadhled, empatii a umí si dobře naplánovat svou práci. Jsou více flexibilní a ochotné se učit. Uvědomte si své přednosti. Snáze o nich pak přesvědčíte i někoho druhého.


Síťujte, komunikujte

Kontakty jsou klíčové – přátelé a známí vám mohou s ledasčím pomoci, až se budete vracet do pracovního procesu. Možná díky nim dokonce dostanete novou pracovní nabídku. Pěstujte vztahy s kolegy, buďte vidět na sociálních sítích. Vytvořte si profil na profesní síti LinkedIn, sledujte, co je nového ve vašem oboru, reagujte na příspěvky, nebo si založte vlastní blog.


Investujte do vlastního rozvoje

Nápad vyrazit si na vzdělávací kurz, když doma šetříte každou korunu, ve vás může vyvolat vlnu výčitek. Zbavte se jich! Pracovat na sobě není sobecké ani zbytečné. Sama nejlépe víte, co vám nejde nebo jaké jsou vaše slabé stránky. Workshopy zaměřené na time management, osobní produktivitu nebo komunikační dovednosti vás připraví nejen na každodenní pracovní zátěž, ale umožní vám i lépe zvládat péči o rodinu a domácnost. Úspěšné absolvování kurzu posílí vaše sebevědomí, což se vám bude hodit, až budete usilovat o kariérní postup či hledat nové zaměstnání.


Srovnejte si priority

Máte obavy, že nedokážete skloubit svůj osobní a profesní život? I to se můžete naučit! Třeba na praktickém kurzu Jak dlouhodobě podávat excelentní výkon a nezbláznit se. Ujasnit si své priority a efektivně hospodařit s energií a časem je klíčové – jen tak můžete dosáhnout rovnováhy a předejít syndromu vyhoření.

Nový komentář

Renata Dvořáková

Renata Dvořáková

expertka na komunikaci a rozvoj lidí, trenérka soft skills a koučka

Další články autora

Jak dlouhodobě podávat excelentní výkon a nezbláznit se z toho očima Renaty Dvořákové
Jak dlouhodobě podávat excelentní výkon a nezbláznit se z toho očima Renaty Dvořákové

Lidé na vysokých pozicích stále intenzivně řeší ožehavá témata – jak se vyrovnat s neustálými změnami a s tlakem, jež s nimi souvisí, a jak čelit přetížení, které zatěžuje mezilidské vztahy. O názor jsme požádali koučku a specialistku na osobní rozvoj a komunikaci Renatu Dvořákovou.

Naučte se zkrotit čas
Naučte se zkrotit čas

Máte pocit, že byste každý den potřebovali o několik hodin prodloužit? Koupili jste si ten nejúžasnější diář, poctivě plníte jeho stránky a odškrtáváte hotové úkoly, ale ať se snažíte sebevíc, pokaždé se na některý z nich nedostane? Pokud jste se už propracovali k otázce „Co dělám špatně?“, jste na dobré cestě.

e-book Vytvořte nezapomenutelnou prezentaci

Vytvořte nezapomenutelnou prezentaci

Naučte se s námi opustit nudné stereotypy v prezentování, proměňte trému ve svou výhodu a odrovnejte kolegy i nadřízené perfektním projevem.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Jeho používáním s tím souhlasíte.

nahoru