Top vision

czen

Novinka: Organizační složka na Slovensku

Zajímá vás, jak založit a vést účetnictví u našich slovenských sousedů? Nepřehlédněte náš nový kurz Organizační složka na Slovensku, který povede Ing. Silvia Nemcová, specialistaka na finance a controlling. Na co se můžete těšit?

Každá společnost má ve svých strategických plánech růst, akvizice a zvyšování obratu. Česká republika ale představuje poměrně malý trh, který se rychle saturuje, proto je vyhledávání nových trhů pro organický růst logickým krokem. Vzhledem k tomu, že kulturně a hospodářsky nejblíže k nám má právě Slovenská republika, je to zpravidla první trh, který budete chtít prozkoumat.

Důležité faktory, které ovlivňuji rozhodnutí o způsobu, jakým na Slovensku podnikat, je velikost trhu a počáteční pozice. Z pohledu velikosti trhu pokládá většina společností slovenský trh se 4,5 mil obyvatel za relativně malý. Co se týče pozice na trhu, je zde vždy riziko, že společnost neuspěje.

Proto většina strategických rozhodnutí směřuje k tomu, jakým způsobem začít a přitom mít co nejnižší počáteční náklady, dokud obrat na Slovensku nebude vyšší a počet zákazníků stabilní. Většina společností nechce nést riziko vysokých nákladů se zakládáním a vedením plnohodnotné společnosti na Slovensku. To je hlavní motivace, která vede společnosti k strategickému rozhodnutí, založit organizační složku.

Pokud se však rozhodnete, ve většině případů úplně změníte pohled na finance a organizaci ve společnosti. Často po založení organizační složky na Slovensku, většina společností pokračuje v expanzi do dalších států, jako jsou Polsko, Maďarsko a další.

Proč je pro české společnosti tak výhodné podnikat na malých trzích prostřednictvím organizační složky?

Odpověď je jednoduchá: jedny náklady na management, jedny náklady na správu, jedny náklady na administrativu a především, společnosti mají po celou dobu všechny organizační složky kompletně pod kontrolou, a to jak z finančního, tak z obchodního a personálního pohledu. Optimalizace nákladů má dopad do cen a konkurenceschopnosti každé z těchto společností.

Co vlastně znamená založení organizační složky?

Je postrachem finančního oddělení a nedá spát IT. Rozsáhlost a komplikovanost této problematiky vytváří mystické příběhy, které jsou častokrát těžko uvěřitelné. Doporučuji, nevěřte jim!

Můj kolega mi jednou řekl, že účetní je člověk, který vyřeší neexistující problém, způsobem, kterému nikdo nerozumí. Vždy mě to pobavilo. Teď po mnohaleté praxi ve financích, zjišťuji, že je to skutečně pravda, speciálně v řešení organizačních složek v rámci společnosti a jejich implementace.

Školení organizační složka podniku zahraniční osoby na Slovensku je zaměřené právě na tyto praktické „neexistující“ problémy a jejich řešení. Teorie nikoho nespasí, pokud postrádáme její zrcadlo v praxi, proto se držím zásady, že každá praxe je obrazem teoretických vědomostí.

Školení je věnováno především těm účastníků, kteří se budou potýkat s praktickou částí, a to implementaci organizační složky do účetnictví mateřské společnosti v České republice, implementace software a vedení účetnictví.

V úvodu školení se věnuji především otázkám:

·         Proč a jak, založit/nezaložit organizační složku na Slovensku?

V druhé části zase odpovídám na otázky:

·         Jak to prakticky provést?

·         Jak založit účetnictví organizační složky na Slovensku?

·         Jak mapovat účty sekundárního okruhu českého účetnictví?

·         Jak fungují vztahy mateřská společnost versus organizační složka?

·         Jak fungují tyto vztahy v rámci jednotlivých daní?

·         Jak oceňovat převody v rámci vztahu mateřská společnost – organizační složka?

·         A v neposlední řadě, jak připravit závěrku organizační složky?

Pokud chcete vědět odpovědi na tyto otázky, udělejte si čas a přijďte si pro řadu praktických tipů a postřehů z mojí praxe! V top vision vedu kromě kurzu Organizační složka na Slovensku také kurz Fakturace od A do Z, nebo Účetní standardy IAS a IFRS

Těším se na vás! 

Ing. Silvia Nemcová, MBA

Komentáře

Gergely
19.6.2018

Dobrý den,
plánujete v dohledé době seminář Organizační složka na Slovensku.?
Děkuji

Pavlína S.
18.6.2018

Dobrý den,
prosím o zaslání termínu školení na toto téma: Organizační složka na Slovensku.

Sarka PAvelkova
26.4.2018

Dobry den,
kdy se bude konat seminar na tema org. slozka na Slovensku?
Dekuji predem za odpoved.

Nový komentář

Silvia Nemcová

Silvia Nemcová

konzultantka pro oblasti controllingu, finančního managementu a účetnictví

e-book Odcházejte z práce včas

Odcházejte z práce včas

Pracujte efektivněji, vyhněte se přesčasům a odcházejte z práce včas!

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Jeho používáním s tím souhlasíte.

nahoru