Top vision

czen

Naučte se zkrotit čas

Máte pocit, že byste každý den potřebovali o několik hodin prodloužit? Koupili jste si ten nejúžasnější diář, poctivě plníte jeho stránky a odškrtáváte hotové úkoly, ale ať se snažíte sebevíc, pokaždé se na některý z nich nedostane? Pokud jste se už propracovali k otázce „Co dělám špatně?“, jste na dobré cestě.


Věnujte pozornost stresu

Nezvykejte si na život ve stresu. Zdraví máte jen jedno a stres není žádným výrazem doby, jak slýcháte z různých stran. Poslouchejte své já a nesrovnávejte se neustále s ostatními.

Delegování

Delegujte úkoly a naučte se přijmout pomoc. Nechte vyrůst ostatní, kteří vás mohou v případě vaší nepřítomnosti zastoupit.

Hranice

Rozlišujte pracovní dobu a čas vyhrazený pro váš osobní život. Uvědomte si jasnou čáru mezi těmito světy, protože to skutečně jsou DVA různé světy.

Priority

Udělejte nejprve to, co vám jde rychle od ruky. Přinese vám to hned na počátku dne dobrý pocit a pocítíte příval energie, který vám usnadní zvládnutí náročnějších úkolů.

Naplno

Dělejte všechno naplno – věnujte úkolu celou svou pozornost. Pracujte, jak nejlépe umíte, protože jen tak z toho budete mít dobrý pocit.

Neodkládat, neodkládat, neodkládat

Vše, co odložíte „na potom“, zůstává nadále ve vaší mysli. Odsunuté úkoly jsou jako infekce, které se nelze zbavit, berou vám energii.

Něco navíc

Dopřejte si každý den zážitek, který vám z časového hlediska momentálně připadá jako luxus. Při správném plánování se vám to podaří! Časem tento zvyk určitě zakoření.

Seznam

Místo vyjmenovávání všeho, co nestíháte, zkuste naopak každý den napsat seznam všeho, co jste už stihli. To je román! Jste dobří!

A náš tip na závěr? Dělejte věci, které mají smysl a na nichž opravdu záleží. Nevíte, kde začít? První krok ke změně můžete udělat na některém z našich kurzů.

Nový komentář

Jana Vávrová

Jana Vávrová

trenérka soft skills a HR konzultantka

Renata Dvořáková

Renata Dvořáková

expertka na komunikaci a rozvoj lidí, trenérka soft skills a koučka

Další články autora

Jak dlouhodobě podávat excelentní výkon a nezbláznit se z toho očima Renaty Dvořákové
Jak dlouhodobě podávat excelentní výkon a nezbláznit se z toho očima Renaty Dvořákové

Lidé na vysokých pozicích stále intenzivně řeší ožehavá témata – jak se vyrovnat s neustálými změnami a s tlakem, jež s nimi souvisí, a jak čelit přetížení, které zatěžuje mezilidské vztahy. O názor jsme požádali koučku a specialistku na osobní rozvoj a komunikaci Renatu Dvořákovou.

V komunikaci je důležité i naslouchání, říká Jana Vávrová
V komunikaci je důležité i naslouchání, říká Jana Vávrová

Jak řešit komunikační konflikty, jak rozpoznat manipulátora a jak probíhají tréninky manažerů, o tom jsme hovořili s naší oblíbenou lektorkou a specialistkou na rozvoj manažerských a komunikačních dovedností, Janou Vávrovou. 

e-book Odcházejte z práce včas

Odcházejte z práce včas

Pracujte efektivněji, vyhněte se přesčasům a odcházejte z práce včas!

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Jeho používáním s tím souhlasíte.

nahoru