Top vision

5 výhod agenturního zaměstnávání

Počet volných pracovních pozic na webových portálech stále stoupá. Jednou z možností, jak mohou podniky řešit nedostatek pracovních sil, je spolupráce s personální agenturou. Agenturní zaměstnávání však nemusí být až tím posledním řešením pro období krize. Přináší firmám mnoho výhod, díky kterým se stává celosvětovým trendem.

 

1. Méně administrativy

 

Personální agentura vystupuje v roli zaměstnavatele a přebírá tak veškerou administrativu spojenou s personální agendou od vzniku až po ukončení pracovního poměru. Postará se  jak o přípravu pracovních smluv, tak o potřebná proškolení, zajištění zdravotních prohlídek nebo o výpočet a výplatu mezd. HR oddělení tak odpadá spousta papírování. 

 

2. Více času

 

Hledání nových lidí je časově velmi náročné. Je nutné vyhodnocovat doručená CV, vést pracovní pohovory a vyjednávat platové podmínky. Personální agentura může převzít nábor nových zaměstnanců zcela do svých rukou nebo může provést pouze předvýběr kandidátů, aby se pak personalisté setkali už jen s těmi nejvhodnějšími uchazeči. Agentura disponuje databází kontaktů, z nichž osloví jen kvalifikované kandidáty, kteří nevyžadují dlouhé zaškolení a zapracování.

 

3. Méně peněz

 

K agenturnímu zaměstnávání se nezřídka přistupuje jako k nákladné až luxusní záležitosti. Opak je ale pravdou. V době, kdy se většina firem potýká s vysokou fluktuací, v době, kdy jsou příchody a odchody prakticky na denním pořádku, je výhodnější platit agentuře za to, že je pracovní místo trvale obsazené. 

 

4. Flexibilita pracovníků

 

Agentury se využívají převážně v případech, kdy je potřeba najmout pracovní sílu na omezenou dobu. Může jít o práci v top sezóně, o práci na větších zakázkách nebo o pokrytí dovolené či nemocenské. Agentura dokáže pracovníky pro tyto případy rychle zajistit a může tak sloužit i jako ochranná rezerva. Nespornou výhodou je také fakt, že v případě vaší nespokojenosti s pracovníkem, jej agentura bezplatně a bezodkladně vymění.

 

5. Spolupráce s profesionály

 

Zatímco HR oddělení ve firmě se věnuje široké škále činností, personální agentury se specializují pouze na nábor nových zaměstnanců. Vedou i stovky pohovorů měsíčně, a tak dosahují velmi vysoké úspěšnosti. Některé personální agentury jsou velmi úzce zaměřené, například jen na IT, a tak fungují jako head hunters (lovci lidí) schopní dodat v krátkém čase vysoce kvalifikované a kompetentní kandidáty. 

 

V Česku dnes působí přibližně tisíc personálních agentur. O kvalitu jejich služeb dbá Asociace poskytovatelů personálních služeb. Její členové představují nejvýznamnější personální agentury na trhu práce. Při výběru agentury navštivte její webové stránky, ale podívejte se také, jak vypadají její inzeráty publikované na pracovních portálech a sociálních sítích. V každém oboru jsou machři i nemachři. Dejte tedy i na doporučení firem z vašeho oboru. 

 

Chcete se dozvědět více? Přijměte naše pozvání do kurzu Agenturní zaměstnávání od A do Z

 

 

Nový komentář

e-book Plánujte

Plánujte

Naučte se lépe si naplánovat pracovní týden tak, aby Vám zbyl čas na osobní záležitosti. Stáhněte si náš eBook zdarma a pusťte se do toho.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Jeho používáním s tím souhlasíte.

nahoru