Top vision

Blog Top Vision

Ať už hledáte inspiraci pro svůj vlastní rozvoj nebo se zajímáte o možnosti
firemního vzdělávání, sledujte náš blog plný novinek a zajímavostí.

Filtrovat:
Podcast Lead and Learn #23 - Tomáš Jeník

Podcast Lead and Learn #23 - Tomáš Jeník

Dnešním hostem podcastu „Lead and Learn“ je Tomáš Jeník, který řídí a vede ve společnosti Accenture vzdělávání a rozvoje talentů. Accenture jsou poradci, jedni z největších a nejlepších na světě. Covidový rok je pro ně obchodně úspěšný, protože řada firem se musela změnit a implementovat nové technologie (digitální, cloudové).  V Čechách zaměstnávají dva tisíce z více než šedesáti národností.  Jejich úspěch, to je efektivní mix talentovaných lidí a týmů, budování tradičně silných vztahů se zákazníkem, inovací a schopnosti správně předvídat budoucnost. O oni se musí neustále učit a být o krok napřed. 

číst více
Kdo je ohrožen syndromem vyhoření?

Kdo je ohrožen syndromem vyhoření?

Syndrom vyhoření je tak trochu nespravedlivý v tom smyslu, že postihuje především ty, kteří pro svou práci dýchají. Týká se workoholiků, kteří z práce nikdy neodcházejí a nosí si ji všude s sebou. Týká se perfekcionistů, kteří nedokážou skončit, dokud dílo není dokonalé. Týká se lidí orientovaných na výkon, kteří se identifikují s výsledky své práce. Týká se všech, kteří ve své práci spatřují své poslání, pro něž se obětují. 

číst více
Organizace orientované na data

Organizace orientované na data

Nastal čas, aby se organizace transformovaly na datovou kulturu, protože právě data jim mohou dát křídla. Data pomáhají přesněji definovat problémy a jejich analýza umožňuje vidět věci v souvislostech. Lidé s datovým myšlením nepřijímají intuitivní rozhodnutí. Provádějí inovace, které se opírají o důkazy.

číst více
Podcast Lead and Learn #22 - Filip Dřímalka

Podcast Lead and Learn #22 - Filip Dřímalka

Hostem podcastu společnosti Top Vison „Lead and learn“ je Filip Dřímalka, uznávaný odborník na digitální transformaci. Je zakladatelem projektu Digiskills.cz, který v rámci EDUA Group učí firmy a lidi nebát se inovací a používat a využívat nové technologie ve svůj prospěch. Filip je neúnavný propagátor změn v oblasti digitalizace. Kromě přednášek, konferencí, rozhovorů a podcastů si můžete přečíst i jeho knihu, HOT: Jak uspět v digitálním světě. Název HOT je zkratka anglických slov „lidé“, organizace“ a „technologie“, tři komponenty, které nejvíc ovlivňují byznys. Filip Dřímalka pomáhá firmám správně nastavit jejich digitální a inovační strategie. On to děla trochu jinak, a i o tom si dnes budeme s Filipem povídat.

číst více
Najděte si svůj styl vedení lidí

Najděte si svůj styl vedení lidí

Pokud chce být lídr pro svůj tým přirozenou autoritou, prostě musí být autentický. Z toho vyplývá, že si musí najít svůj osobitý styl vedení, ve kterém se bude cítit sebevědomě a sám sebou. Představíme vám styly vedení, ve kterých můžete být úspěšní, ale i takové, které by pro vás rozhodně nebyly dobrým startem.

číst více
Proč by se měli nákupčí přátelit s KPI?

Proč by se měli nákupčí přátelit s KPI?

KLÍČOVÉ UKAZATELE neboli KÁ-PÉ-ÍČKA patří mezi módní výrazivo vrcholových manažerů. Vždy, když mluvíme o klíčových ukazatelích, vyvoláváme o sobě dojem, že máme všechno pod kontrolou. Ale jak poznáme, jestli jsou sledované klíčové ukazatele správně nadefinované? Pouze hlubší porozumění této problematice nám dovolí s KÁ-PÉ-ÍČKY skutečně smysluplně pracovat.

číst více
Top Vision otevírá online poradnu

Top Vision otevírá online poradnu

Současná doba nás staví do naprosto nečekaných situací a před naprosto nové výzvy. To, co nám doteď fungovalo, už nám odteď fungovat nemusí. To se týká jak profesního, tak osobního života. Každá změna je však katalyzátorem našeho vývoje. Nutí nás na sobě pracovat a posunout se dál. A v tom nám může být nápomocný také koučing a mentoring. 

číst více
Podcast Lead and Learn #21 - Veronika Štroblová

Podcast Lead and Learn #21 - Veronika Štroblová

Dnešním hostem podcastu „Lead and learn“ je Veronika Štroblová, koučka a lektorka společnosti Top Vision. Ve své práci se zaměřuje na různé formy podpory osobnostního rozvoje jako je posilování sebejistoty, zvládání konfliktních situací, práce s emocemi, efektivní komunikace, dovednost čelit sociálnímu tlaku ... v dnešní době velmi aktuální témata. Několik let se věnuje syndromu vyhoření. Mezi jejími klienty byli a jsou vojáci, zdravotníci, manažeři i zaměstnanci všech možných profesí. V posledních letech se nadchla pro umělou inteligenci, o které říká, že může pomáhat lidem porozumět jejich osobnostem.

číst více
Podcast Lead and Learn #20 - Vít Vlnas

Podcast Lead and Learn #20 - Vít Vlnas

Dnešní hostem podcastu „Lead and learn“ je profesor Vít Vlnas. Historik umění, historik, vědec a pedagog. V současné době je vedoucím Ústavu dějin křesťanského umění na Katolické teologické fakultě Univerzity Karlovy v Praze, vedoucí centra humanistických studií Moravského zemského muzea v Brně a dříve působil jako ředitel Sbírky starého umění Národní galerie v Praze, a tu také skoro dva roky řídil. Je také spoluautorem rozsáhlé výstavy v Jízdárně Pražského hradu Comenius 1592 – 1670, s příhodným podtitulem „Doba mezi rozumem a šílenstvím, Jan Ámos Komenský a jeho svět“, která čeká v Jízdárně Pražského hradu na své návštěvníky. O Komenském, o vzdělávání, o šílené době i o poučení z historie si dnes budeme povídat.

číst více
Digitální wellbeing

Digitální wellbeing

Pandemie přispěla k digitalizaci našich životů. Když pracujeme, soustředěně sledujeme displej notebooku, a když nepracujeme, je to stejné. Stále sledujeme displej notebooku. Nakupujeme online, vzděláváme se online, lektorku jógy vidíme online, své přátele vidíme online… Kdy jste byli naposledy offline?

číst více
Jak na podnikové investice?

Jak na podnikové investice?

INVESTICE hrají ve vedení podniku významnou roli a investiční rozhodování patří mezi nejnáročnější a nejsložitější disciplínu podnikového managementu. Úspěšnost, případně neúspěšnost investičních projektů se vždy výrazně projeví na fungování firmy.

číst více
Na co musí myslet mladý leader?

Na co musí myslet mladý leader?

Podle studií je KAŽDÝ DESÁTÝ leader ve své nové roli skvělý hned od prvního dne. Devět z deseti leaderů na sobě musí více pracovat. V čem začínající leadeři selhávají? Většinou se dopouštějí stále stejných chyb. Pojďme se na tyto přešlapy podívat zblízka.

číst více
Podcast Lead and Learn #19 - Denisa Václavíková

Podcast Lead and Learn #19 - Denisa Václavíková

V 19. podcastu Lead and Learn společnosti Top Vision jsme přivítali Denisu Václavíkovou, HR business partnerku RB Hygiene Česká a Slovenská republika. Je to rok, co jsou všichni zaměstnanci RB Group na homeoffice. Jak udržet týmového ducha, nasazení a motivaci zaměstnanců i manažerů, jak správně v onlinu fungovat, jak vzdělávat i jak vybírat a nabírat nové zaměstnance v takové situaci, o tom si dnes s Denisou budeme povídat.

číst více
Asistentky manažerů jsou ty nejlepší manažerky

Asistentky manažerů jsou ty nejlepší manažerky

Pro každého vrcholového manažera je jeho asistentka osobou číslo jedna. Pokud tato spolupráce funguje, asistentka není jen tím, kdo dělá kávu a vyřizuje vzkazy. Dokáže svého šéfa reprezentovat v době jeho nepřítomnosti a je schopna samostatně řešit problémy.

číst více
Podcast Lead and Learn #18 - Jiří Devát

Podcast Lead and Learn #18 - Jiří Devát

Jiří Devát strávil v korporacích přes dvacet let. Během své kariéry zastával vysoké manažerské pozice v Microsoftu, v Českých aeroliniích a Cisco Systems. Zažil velké společnosti v jejich překotném rozvoji, v krizi, v transformaci i při zásadních obratech a ví, že bez lidí, dobrých týmů a zdravých vztahů to nejde. Vloni se stal, jako jeden ze zakladatelů, předsedou správní rady Nadačního fondu Filantia. Jak sám říká: název „filantia“ je spojením slov „filantropie“ tedy lásky k člověku a „Arkádia“, bájné ideální země prosté všech intrik. A o ty intriky tak trochu jde. Filantia si totiž dala za cíl vzdělávat společnost v oblasti zdravé firemní kultury a účinně bojovat proti všem formám patologických vztahů a psychického násilí v práci. A tam, kde už nepomůže prevence, chce Filantia naučit firmy, a hlavně zaměstnance účinně se agresorům a šikaně bránit. 

číst více
ONLINE PREZENTACE, která zaujme

ONLINE PREZENTACE, která zaujme

Prezentace z prostředí domova představuje skutečný oříšek. Pokud už máte online prezentování za sebou, tak víte, jak náročné je získat si pozornost posluchačů, které nejvíce ze všeho zajímá interiér vašeho bytu nebo chatovací okénka nejrůznějších aplikací. A pokud dojde k obávanému zamrznutí obrazovky, můžete ztratit publikum nadobro. 

číst více
Finanční controlling v době ekonomické krize

Finanční controlling v době ekonomické krize

Propad, jaký Česko nepamatuje. Koronavirus srazil ekonomiku jako válka | 31 miliard měsíčně. Tak rychlý start zadlužování nemá obdoby | Jak bankrotují státy a kdy přijde na řadu Česko | Podle novinových titulků se v příštích letech nudit nebudeme...  

číst více
Titul Czech Business Superbrand 2021 pro Top Vision

Titul Czech Business Superbrand 2021 pro Top Vision

Když jste skvělí v tom, co děláte, obvykle přijde ocenění. Ve světě kinematografie má toto ocenění podobu Oscara, ve světě hudby se udělují ceny Grammy, ve sportu se vyhrávají zlaté medaile. A jak je to v byznysu? Obchodním značkám je udělován titul Superbrands, který informuje zákazníky o tom, že značka poskytuje ty nejlepší produkty a služby. 

číst více
Podcast Lead and Learn #17 - Adam Kulhánek

Podcast Lead and Learn #17 - Adam Kulhánek

Adam Kulhánek je adiktolog, specialista na léčbu závislosti. S Top Vision spolupracuje jako lektor prezentačních dovedností. Absolvoval doktorské studium na 1. Lékařské fakultě Univerzity Karlovy se specializací v oboru léčby závislostí a zabývá se klinickou, výzkumnou a pedagogickou prací a prevenci v oblasti adiktologie. Lektorské činnosti, facilitaci,  kurzům a workshopům se věnuje již sedm let. Má bohaté zkušenosti s veřejným vystupováním, prezentováním, lektorskou i pedagogickou praxí. 

číst více
Podcast Lead and Learn #16 - Bob Dohnal

Podcast Lead and Learn #16 - Bob Dohnal

Naším dnešním hostem podcastu Lead and Learn, který pro Vás připravuje vzdělávací společnost Top Vision, je zkušený lídr a stratég v inovativním byznysu Bob Dohnal, zakladatel společnosti Revolgy.  O Revolgy kdosi řekl, že je to perla. Na IT trhu roste už skoro 25 let a roste úspěšně. Je evropským strategickým partnerem Google Cloud a Amazonu a pomáhá svým klientům k jednoduššímu a dostupnějšímu IT. Bob Dohnal v roce 1996 Revolgy ve svých 21 letech založil, v roce 2007 poznal nové cloudové technologie a rozhodl se, že se Revolgy vydá do cloudu. To rozhodnutí bylo správné, i když – jak sám říká - začátky byly celkem krušné.  Jenže Boba neodradíte a když se pro něco nadchne, dokáže neuvěřitelné věci: převést banku do cloudu za tři měsíce, zhubnout třicet kilo i vybudovat mezinárodní firmu, která ročně roste o desítky procent. Se stejnou vášní se Bob věnuje lidem a HR, protože Revolgy je postavená na lidech. Dnes jich je přes šedesát, pracují prakticky odkudkoliv a obsluhují více než dvě tisícovky klientů z celé Evropy.  

číst více

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Jeho používáním s tím souhlasíte.

nahoru