Top vision

czen

Blog Top Vision

Ať už hledáte inspiraci pro svůj vlastní rozvoj nebo se zajímáte o možnosti
firemního vzdělávání, sledujte náš blog plný novinek a zajímavostí.

Filtrovat:
Lead and Learn #34 - Martin Hausenblas

Lead and Learn #34 - Martin Hausenblas

Dnešním hostem podcastu Lead and Learn je Martin Hausenblas, ústecký patriot, podnikatel, odvážný investor, velkorysý filantrop a bývalý politik. O hledání smyslu života ... O tom proč by už nezaměstnal rodinu ... O jeho snu PRAHA - ÚSTÍ za 25 minut ... O nekončící úspěšné cestě LIFTAGA ... O tom proč bere krizi VŽDY jako příležitost ...

číst více
HR PEKLO: výzvy současné personalistiky

HR PEKLO: výzvy současné personalistiky

Když leader firmy přehlédne strategickou důležitost HR, dá se to pochopit. Horší je, že si důležitost své role neuvědomují ani samotní personalisté a sami se tak staví do podřízené pozice. Poselství pro dnešní den tedy zní: PERSONALISTÉ, ZVYŠTE SVOU HODNOTU.

číst více
Když vzdělávání pomáhá ...

Když vzdělávání pomáhá ...

Naše jazyková část připravila v těchto těžkých časech vzdělávací materiály. Veškeré vytvořené materiály pomohou lepší komunikaci mezi obyvateli České republiky a ukrajinskými válečnými uprchlíky. Co pro vás EDUA GROUP tedy konkrétně připravila?

číst více
Lead and Learn #32 - Michaela Murin

Lead and Learn #32 - Michaela Murin

S lektorkou a kočkou Michaelou Murin jsme si povídali na začátku roku 2022, jak ovládat čas a emoce, abychom se dokázali posouvat v pracovním i osobním životě dál a neutopili se pod návalem úkolů, informací a negativních emocí. Do Nového roku nám Míša popřála sebevědomí. Abychom se vyznali ve svých emocích, neplýtvali časem, byli silní, dělali správná rozhodnutí a dobré změny, cítili se dobře v práci i doma.

číst více
Obhájili jsme titul Czech Business Superbrand i v roce 2022!

Obhájili jsme titul Czech Business Superbrand i v roce 2022!

Jsme pyšní, že i v letošním roce byl společnosti Top Vision udělen prestižní titul Czech Business Superbrand. I přes tuto pozitivní zpětnou vazbu vám však můžeme slíbit, že i v nadcházejícím roce se budeme snažit o zlepšování a zkvalitňování našich služeb, abychom vám pomohli růst - kariérně, společensky, osobnostě.

číst více
Lead and Learn #31 - Margareta Křížová

Lead and Learn #31 - Margareta Křížová

Hostem dnešního podcastu je Margareta Křížová. Ve světě businessu se pohybuje dlouho. Na rozdíl od řady jiných však neusíná na vařínech a jako správný vodnář míří dál a výš. Podstatou jejího byznysu je nacházet nové příležitosti pro firmy, lidi i produkty, které nebo kteří potřebují nakopnout nebo popostrčit. Dnes na Newton Academy vede Business akcelerátor pro studenty, je mentorkou pro podnikatele a poradkyní v oblasti M&A. Je neúnavnou propagátorkou podnikání a podnikatelského ducha. Pořádá workshopy a semináře, působí jako poradkyně různých podnikatelských soutěžích. Napsala knihu „Z deníku investorky – Jak podnikat a nezbláznit se“. S top vision má stejný názor, že rozvoj a vzdělávání lidí je alfou a omegou růstu firem a inovací. Přicházet s nápady je fajn, ale umět takový nápad i úspěšně realizovat a někomu dobře prodat, ať už ve firmě nebo na trhu, to už bývá problém … ne však, když máte vedle sebe Margaretu Křížovou.

číst více
Podcast Lead and Learn #30 - Bibiana Machátová

Podcast Lead and Learn #30 - Bibiana Machátová

V jazykovém vzdělávání se Bibiana pohybuje více než patnáct let.  Začínala po vysoké škole jako lektorka angličtiny v Caledonian school, později po fúzi jazykových škol Caledonian school, Tutor, Jipka a James Cook Languages, zastávala pozici Director of Studies. A dnes je Academic director celého jazykového vzdělávání EDUA Group.  Zodpovídá - zjednodušeně řečeno - za obsah toho, co se učíme, a s kým. Má obrovský cit na lidi a empatii. Je, jak sama říká „nárazníkem mezi dvěma světy“ – světem lektorů a světem klientů a pro všechny strany se snaží nacházet ta správná „win-win“ řešení … tím posledním je projekt S.E.N. – systém efektivních náhrad, který spustil JCL (James Cook Languages) pro firemní klienty od listopadu letošního roku. 

číst více
Ta-dá! Top Vision slaví 20. narozeniny!

Ta-dá! Top Vision slaví 20. narozeniny!

Vzdělávací společnost Top Vision slaví významné výročí, a to dvacet let od svého vzniku. Během těch dvaceti let si značka vybudovala pozici lídra na trhu s manažerským vzděláváním. A to především díky spolupráci s těmi nejlepšími lektory, kteří dodávají kurzům jak své know-how, tak svou originální osobnost. 

číst více
Podcast Lead and Learn #29 - Alois Kohout

Podcast Lead and Learn #29 - Alois Kohout

V dnešním podcastu lead and learn společnosti Top Vision vítám zkušeného manažera a lektora Aloise Kohouta, který mimo jiné učí manažery mimo finanční sféru porozumět financím a naučit se s finančním oddělením své firmy dobře a efektivně komunikovat. Neméně důležitý je i jeho kurzy týkající se controllingu a nákladovosti projektů. 

číst více
Podcast Lead and Learn #28 - Zdeňka Žádníková Volencová

Podcast Lead and Learn #28 - Zdeňka Žádníková Volencová

V dnešním podcastu Lead and learn vítám lektorku rétoriky Top Vision Zdeňku Žádníkovu. Zdeňka Žádníková je ženou mnoha profesí: divadelní a filmovou herečkou, moderátorkou, muzikantkou, spisovatelkou, zakladatelkou Nadačního fondu a maminkou 4 dětí. S Top Vision spolupracuje na kurzech rétoriky. Umí nejen učit, jak správně mluvit, ale ví, že vedle formy je nesmírně důležitý i obsah. Doma je v Dejvickém divadle, díky rodinnému zázemí a životní zkušenosti jí ale neděsí svět manažerů ani podnikatelů. Naopak, dokáže ty světy propojovat, protože jim rozumí. Umí se přizpůsobit. Tím je výjimečná a možná i proto jsou její kurzy rétoriky tak inspirativní.

číst více
Hra ve firemním vzdělávání

Hra ve firemním vzdělávání

Dospělí mají ke hře jinou motivaci než děti. Hrají si rádi, ale musí vědět, proč to dělají a jaký to má vzdělávací cíl. Hra nemůže být jen neproduktivní zábava. Do popředí se tak dostává rozbor, který probíhá po skončení hry. Jde o zpětnou vazbu, která může být přínosná pro situace běžného života.

číst více
Podcast Lead and Learn #27 - Lukáš Fejks

Podcast Lead and Learn #27 - Lukáš Fejks

Lukáš sleduje nové trendy ve vzdělávání a společně s mladým agilním týmem je uvádí do praxe. Rád objevuje a podporuje silné stránky lidí kolem sebe a dává jim prostor k realizaci. Lukáš pracuje pro EDUA Group více než 10 let. Začínal v ekonomickém oddělení, později přijal nabídku vést Top Vision. Jeho výhodou jsou čísla. Rozumí jim a vnímá vzdělávání jako investici. Investici pro účastníky kurzů a akademií, ale i pro firmy.  Top Vision je v oblasti vzdělávání unikátní, letos slaví 20 let na trhu. Lukáš Fejks společnost úspěšně provádí i dnešním složitým změnovým obdobím. 

číst více
Leadership na dálku: Co můžete udělat pro to, aby fungoval?

Leadership na dálku: Co můžete udělat pro to, aby fungoval?

Na internetu v době pandemie koloval přehršel různých vtípků, některé přitom pocházely i z pracovního prostředí a byly zatraceně pravdivé. „Kdo je ve vaší firmě driverem inovací?“ ptal se jeden z nich. „CEO? Nikoliv. CTO? Taky ne. COVID? Ano!“ Tak moc se změnil způsob, jakým pracujeme. Zejména pro střední a nižší management se výrazně proměnilo spektrum úkolů, dovedností a znalostí, které pro efektivní řízení na dálku musí mít. A ani vy určitě nechcete zůstat pozadu.

číst více
ASISTENTKA jako specialistka komunikace

ASISTENTKA jako specialistka komunikace

Asistentky jsou denně v kontaktu s kolegy a klienty, s nimiž komunikují osobně, telefonicky nebo písemně. Každý komunikační kanál v sobě skrývá potenciální problémy, které nemusí nutně vzniknout na straně asistentky, ale nakonec je to stejně ona, kdo musí situaci elegantně vyřešit.

číst více
ZMĚNA BOLÍ: change management v praxi

ZMĚNA BOLÍ: change management v praxi

Kdyby nebylo změn, práce manažerů by byla velmi jednoduchá. Drželi by se původního plánu, nemuseli by sledovat, co dělá konkurence, a nemuseli by vymýšlet, jak vylepšit své služby, aby nepřišli o klienty. Ale realita je jiná. Tempo změn nabírá takovou rychlost, že změny probíhají prakticky nepřetržitě.

číst více
Facilitace ve vedení lidí

Facilitace ve vedení lidí

Hlavním cílem facilitátora je pozitivně působit na pracovní tým, vytvářet vhodné pracovní podmínky, příznivou pracovní atmosféru a předcházet konfliktům. Osobnost facilitátora výrazně ovlivňuje kvalitu vzájemné komunikace uvnitř týmu.

číst více
Podcast Lead and Learn #26 - Michal Bláha

Podcast Lead and Learn #26 - Michal Bláha

„Nastává čas volit mezi tím, co je správné a co snadné“, tak zní motto Michala Bláhy, zakladatele Hlídače státu a dnešního hosta podcastu Lead and Learn. Michal byl vyhlášen v loňském roce osobností roku. O digitalizaci a změnách, které to přináší v myšlení lidí, o kultivování státu a úřadů, o tom si dnes budeme s Michalem povídat.

číst více
Buďte víc HUMAN: Přeneste pozornost z administrativy na lidi

Buďte víc HUMAN: Přeneste pozornost z administrativy na lidi

Potenciál práce HR je obrovský, pokud se ovšem personalisté dokážou osvobodit od administrativy a byrokratické agendy, která je pouze připravuje o čas a jejich společnosti ve skutečnosti nic nepřináší.

číst více
Podcast Lead and Learn #25 - Daniel Gamrot

Podcast Lead and Learn #25 - Daniel Gamrot

V dnešním podcastu Lead and Learn vítám Daniela Gamrota, který se už více než dvanáct let věnuje osobní produktivitě a time managementu. Na školeních s lidmi prochází a prakticky zkouší postupy pro lepší rozhodování, soustředění, práci s energií nebo třeba efektivní online komunikaci. Učí nás, abychom stíhali důležité věci a úkoly včas a v potřebné kvalitě. Za rok v covidu ušel dlouhou cestu z offline do online. On ani jeho školení nejsou zdaleka stejná jako před rokem. Navíc se umí o své zkušenosti podělit a pomoci tak řadě lidí nedělat další chyby. Jestli Vám dělá problém zorganizovat se, určit si priority a dodržet je anebo plánovat, dnes určitě poslouchejte. Pokaždé, když se kolem nás prožene něco velkého a my jsme v nejistotě, potřebujeme zapnout, zapojit vnitřní sílu a přenést se přes takové období.

číst více
Význam logistiky neustále narůstá

Význam logistiky neustále narůstá

Pojem LOGISTIKA pochází z řeckého slova LOGISTIKON, které nese význam „důmysl“ nebo „rozum“. Původně se pojem skloňoval ve vojenství v souvislosti se zajišťováním zásobování vojska potravinami, zbraněmi a municí. Šlo tedy o logistiku přepravy z místa výroby do místa konečného využití výrobků. Logistických technologií, které se v dnešní době prakticky používají, je několik. Pojďme se na ně podívat.

číst více
nahoru